poniedziałek, 7 stycznia 2019

Podsumowanie mojego czytelnictwa - grudzień 2018Na grudzień miałam zaplanowane tyyyyle książek świątecznych do przeczytania i jeszcze kilka poza tematem...
Wyszło jak wyszło... Przeczytałam tyle, ile się udało.

Zrecenzowałam kilka książeczek dla dzieci, nieczytelniczych. Obejrzałam parę filmów... Jest dobrze :)

A jak Wam poszło czytanie w grudniu?

Liczba przeczytanych książek: 10 + recenzje innych książeczek
Liczba przeczytanych stron: 3 346

Co w przeliczeniu na dni daje 108  stron dziennie.
Liczba stron przeczytanych w 2018:  41 086
E-booki w 2018: 8


W ramach wyzwań:
Grunt to okładka - 7
Mini czelendż - 1
Pod hasłem -  10
Zatytułuj się 2 - 0
 
52 książki  - 10
Dla dzieci  - 0
E-booki - 1Przeczytałam w tym miesiącu:    
            
"Kłopoty mnie kochają" Joanna Szarańska - świetna komedia kryminalna lub inaczej - kryminał z przytupem. Kłopoty same znajdują Zojkę, jest ona chodzącą katastrofą, czego się dotknie skutkuje problemami... Powieść obfituje w zabawne sytuacje, czeka na czytelnika zaskakujące wyjaśnienie, nie wspominając o tym, że osoba mordercy była dla mnie całkowitym szokiem! W żadnym momencie nie spodziewałam się takiego finału! Duet Zojka plus babcia polecam Wam na rozchmurzenie :)

"Spełnione życzenia" Karolina Wilczyńska - powieść o tym, że nie wszystkie życzenia się spełniają a czasami spełniają się inaczej, niż tego oczekiwaliśmy. Pięć ludzkich historii przepełnionych żarem miłości, zdradą, odrzuceniem, niezrozumieniem oraz samotnością. Bogactwo przeplata się z biedą, małżeństwa zgodne ze skłóconymi a w tle majaczą tajemnice, ukryte pragnienia i gasnąca nadzieja. Przepiękna, poruszająca i myślę, że nawet twardzielom zaszklą się oczy :)

"Pokój kołysanek" Natasza Socha - to kilka wątków chwytających za serce (zapisanych w formie kalendarza adwentowego - od pierwszego dnia grudnia aż do Wigilii). Dzieci porzucone lub osierocone w czasie wojny, wcześniaki walczące o każdy kolejny dzień i miłość, której nie zawsze dane jest szczęśliwe zakończenie. Jest to opowieść o prezentach robionych sercem, o chłopcu maleńkim jak kiść winogron i o tym, jak czasami niewiele brakuje, by nie uciekło nam przed nosem to, na co najbardziej czekamy. Wyjątkowa i magiczna powieść, przy której nie umiałam powstrzymać łez...

"Pejzaż z Aniołem" Magdalena Kordel - powieść wyjątkowa, bowiem utrzymana w świątecznym klimacie, jednak nie dajcie się zwieść, że jest słodko i cukierkowo. Nie jest! Nawet nie wiecie ile prawdy o ludzkich złych uczynkach i traumatycznych przeżyciach zawarła w niej Magda Kordel... To przepiękna historia o walce z dawnymi krzywdami, znakach z nieba, smutku w oczach, bezwarunkowej miłości oraz ucieczce przed wspomnieniami. Gości w niej nie tylko symbolika dotycząca pustego miejsca przy stole, ale też żal, bezradność, zmęczenie życiem czy tęsknota. Polecam gorąco!

"Cud grudniowej nocy" Magdalena Majcher - powieść o goryczy życia, samotności, poczuciu bezpieczeństwa, niesprawiedliwości, przemocy, zdradzie oraz różnych odcieniach macierzyństwa. Autorka pokazała czym skutkuje utrata kontroli nad własnym życiem oraz jak staramy się ją odzyskać. Historia o tym, że słowa mają moc... moc zmieniania świata.

"Magia grudniowej nocy" Gabriela Gargaś - kolejną magiczną historią na Boże Narodzenie. Opowiada o cierpieniu, samotności, samotnym macierzyństwie, niespełnionej miłości, smutku, chorobie, rozpadzie małżeństwa czy próbie jego poskładania. Jest to opowieść, która wlewa w nasze serca nadzieję, że nawet jeśli coś się nie uda, coś nie wyjdzie to jest szansa, że znów wyjdzie słonko, że wydarzy się coś, co pomoże nam z nowymi siłami ruszyć do przodu i spełniać marzenia. Dlatego pamiętajmy, że to mają być takie zwykłe i naturalne święta, bez przesadnego wymuskania. Choć najlepsze przesłanie na ten czas ma babcia Zosia:
"Kochajcie się i przeżyjcie te święta należycie, z Bogiem w sercu, z miłością do bliźniego. Wypieki, prezenty... to wszystko dodatki. Mały Jezusek ma w poważaniu smakołyki, on pojawi się tutaj dla nas, dla naszej miłości (...). Chciałby, żebyśmy się kochali i szanowali."

"Tylko jeden wieczór" Krystyna Mirek - kolejna magiczna powieść z fabułą osadzoną w Boże Narodzenie, którą miałam okazję czytać w grudniu. Jest to historia z przeciwieństwami - biedą i bogactwem; prawdą i kłamstwem; żalem i wybaczeniem; miłością i odrzuceniem; rozpadem i reanimacją małżeństw. Dostrzegalne są też marketingowe chwyty, radość i chwile pełne wzruszeń, rozpacz, smutek oraz siła matczynej intuicji. Opowieść o wartości sławy, przewrotności życia, wierze we własne siły oraz o tym, że trzeba uważać o czym się marzy. Mądra, pełna emocji, wzruszeń oraz niespodzianek, taka jest książka Krystyny Mirek.

"Anioł na śniegu" Joanna Szarańska - opowieść o puszczaniu lambady, mierzeniu się z demonami codzienności, symbolach, zgrzytaniu zębami w myślach, rozczulających tłumoczkach oraz magicznych rozmowach w zielonej bombce i nie tylko. Warczący mąż, wredna teściowa, krnąbrna matka - cyrk jak się patrzy a to przecież nie wszystkie atrakcje!
Przepięknie i z humorem ujęta historia przygotowań do świąt, która pokazuje że nie prezenty, błyszczące mieszkanie, stosy jedzenia czy dekoracje są najważniejsze a to, z kim i w jaki sposób ten czas spędzimy.

"Szukając przystani" Anna Karpińska - historia zwykłych ludzi, ze zwykłymi problemami, którzy marząc o lepszej przyszłości próbują walczyć o każdy dzień, by upłynął im w zdrowiu, szczęściu i - pomimo przeszkód - z uśmiechem na ustach. Jest to piękna, wzruszająca i ukazująca ludzkie potknięcia opowieść, serwująca nam nie tylko pyszne dania w restauracji Zarębskich, ale również zaprzepaszczone marzenia, życiowe dylematy i pokusy, a przede wszystkim uroczystości jednoczące rodzinę - chrzty, święta czy pogrzeby. Nie mogę się doczekać kontynuacji o tytule dającym nadzieję "Bezpieczny port".

"Złodziejka marzeń" Anna Sakowicz  - historia życia zwykłej nauczycielki, która wrzucona w nowe środowisko za sprawą intrygi, próbuje wreszcie spełnić swoje pragnienia. Otaczają ją skradzione marzenia, antyczny bóg, porcelana Rosenthala, literatura oraz erotyczne gadżety. Jest to opowieść o walce o dobre samopoczucie, dystansie do siebie oraz o tym, by nie odkładać wszystkiego na bliżej nieokreśloną przyszłość, tylko działać. Ciekawa jestem jak potoczą się losy bohaterów w kolejnych tomach trylogii kociewskiej.Opublikowałam również:
- post z zapisami do Mini Czelendż 2019 - zapisz się do 31 stycznia
- recenzję mówiącej książki od Albi Polska
- wywiad z Krzysztofem Koziołkiem
- recenzję kolorowanek z naklejkami o zwierzętach od Wyd. MD
- był konkurs
- recenzja kolorowanek typowo dla chłopców od Wyd. MD
- recenzja książeczek 'Zabawa z bajką' od MD
Filmy:
'Świąteczny książę. Królewskie wesele' (2018) - 5/6
'Pamiętnik księżniczki' (2001) - 5/6
'Pamiętnik księżniczki. Królewskie zaręczyny' (2004) - 5/6
'Ekspres polarny' (2004) - 4/6
'27 sukienek' (2008) - 5/6

11 komentarzy:

 1. Kochana, rewelacyjne wyniki jak zawsze! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam 7 tytułów z tego zestawienia, jeszcze 2 czekają w kolejce :D Moje grudniowe plany niestety rozminęły się z rzeczywistoscią );

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam Szukając przystani oraz Pejzaż z aniołem. Obie mi się podobały :)
  Gratuluję wyników :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Rany boskie! Ile przeczytanych książek! Bardzo pracowity grudzień.
  Zazdro!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twoja spontaniczna reakcja spowodowała, że uśmiech mój był ogromny :)

   Usuń

Przeczytałaś/-łeś to co napisałam, napisz co o tym myślisz, będzie mi miło :)

Zastrzegam sobie prawo do usuwania komentarzy anonimowych, obraźliwych i spamu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...