sobota, 8 grudnia 2018

Mówiąca książka - świetny pomysł na prezent :) - Czytaj z Albikiem
Język angielski // Ciało człowieka
Wydawnictwo: Albi
Wiek odbiorcy: 6+ // 7+
Oprawa: twarda
Seria: Czytaj z Albikiem


Wizyta na targach książki zwykle skutkuje zakupami, zwłaszcza w sytuacji, gdy natrafimy z dzieckiem na stoisko z naprawdę ciekawymi propozycjami. Tak było właśnie z moją Ośmiolatką w targowy piątek. Na krakowskich targach znalazło się bowiem stoisko firmy Albi Polska, która przywędrowała z Czech i oferowała mówiące książeczki. Pati najbardziej spodobała się ta z językiem angielskim.
Na czym polega nauka poprzez zabawę z tą serią?

Zacznijmy od naszego asystenta, który poprowadzi nas poprzez kolejne tytuły - to jest Albik. Oryginalnie nie jest oklejony naklejkami - znajdują się ona na dodatkowej karcie i każdy według własnego uznania może stworzyć swój albikowy styl.

To właśnie Albik jest tutaj najważniejszym elementem, bez niego nie uda nam się poznać zawartości książeczek. Na zdjęciu stoi w stojaczku, zaś ładujemy go zwykła ładowarką wprost z gniazdka.
Przejdźmy dalej - jak rozpocząć zabawę z danym tytułem?

Już opowiadam. Na przykładzie książeczki z językiem angielskim, choć wiele elementów jest powtarzalnych w innych książeczkach.

Krok pierwszy jest widoczny po prawej - należy załadować Albikowi konkretną książeczkę, ustawiamy odpowiednią głośność i...
... rozpoczynamy:
 • 'książeczka' oznacza czytanie strony, czyli...

... po dotknięciu Albikiem na każdy nawet najmniejszy element, usłyszymy jego nazwę po angielsku.

Można poćwiczyć słówka z zakresu domu/mieszkania.


Z prawej strony znajdziemy postacie występujące na tej stronie, czyli mieszkańcy domu. Dotknięcie każdego z nich spowoduje, iż usłyszymy informacje kto jest kim, kto jest jego dzieckiem lub rodzicem, ile ma rodzeństwa oraz ich imiona.

Można poćwiczyć słówka z zakresu rodziny. • 'dymek' pozwala na posłuchanie dialogów między postaciami na ilustracji. 
Dotknięcie każdego sprawia, że możemy poćwiczyć zdania dotyczące zwykłych czynności, którymi posługujemy się na co dzień.
Kiedy poznamy już naszym zdaniem wszystkie elementy możemy sprawdzić naszą wiedzę.
 • 'kostki' z oczkami odpowiednio 1, 2 ,3 to quizy z różnymi stopniami trudności
Dotknięcie kostki sprawia, że usłyszymy pytanie, należy dotknąć Albikiem poprawne miejsce na ilustracji.
Uwaga - istnieje druga szansa :)

I taki właśnie schemat znajdziemy na kolejnych stronach książeczki, gdzie znajdziemy inną tematykę wspomagającą naukę języka angielskiego np. ZOO, szkoła czy pory roku.
A teraz krótko zachęcę Was również do dwóch innych pozycji - Ciało człowieka i odrobina muzyki :)

Włącz książkę...... a o każdym jej elemencie opowie Ci świecący asystent :)
 • 'żarówka' to informacje dodatkowePoszczególne układy człowieka, o których sporo dowiecie się z dalszej części książeczkiZ jakich kości i mięśni się składamy?Na stronach tej pozycji znajduje się nie tylko wiedza, ale również propozycje różnych ćwiczeń.
Dwie małe, dodatkowe plansze które otrzymałyśmy od Albi Polska to plansze 'Instrumenty muzyczne' - keyboard oraz bębny - można grać melodie na klawiaturze, posłuchać gotowych a zarazem znanych melodii- możliwości jest wiele.


 Podsumowując - 'Czytaj z Albikiem' to świetna, porządnie wykonana i ciekawa pozycja edukacyjna, która dzięki niebanalnemu asystentowi sprawia dziecku przede wszystkim frajdę. Po wielokrotnym przeanalizowaniu wraz z córką tych książeczek stwierdzam, że na chwilę obecną największą miłością mojego dziecka jest język angielski. Myślę, że Ciało człowieka zainteresuje ją bardziej, gdy zbiegnie się z nauką o człowieku w szkole. 

Nie jest to tylko ciekawa opcja dla dzieci. Również dla dorosłych czekają tu liczne niespodzianki, mam tutaj na myśli takich rodziców jak ja, którzy nie władają tym językiem biegle czy nie są biologami z wykształcenia :)

A to nie wszystkie tematy, jakie znajdziecie w tej serii...  Moja Ośmiolatka już się zastanawia, czym zaskoczą ją inne tytuły. Są również 'Mój pierwszy elementarz', 'Atlas świata', 'Świat zwierząt', 'Interaktywna szopka 3D. Betlejem', 'Transport', 'Zwierzęta na wsi', 'Wszechświat'.

Polecam!
Uwaga! Produkty Czytaj z Albikiem są obsługiwane tylko przez system Windows


Wszystkie zdjęcia robiłam produktom Albi PolskaZa możliwość nauki i zabawy 
dziękujemy4 komentarze:

 1. Kiedy mój chrześniak będzie w wieku odpowiednim do sięgnięcia po tę serię, na pewno mu ją poleruję. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatnio byłam na szkoleniu i prezentowano tam nowości książkowe dla dzieci. Cuda i cudeńka jak ta seria.

  OdpowiedzUsuń
 3. Genialne! Koniecznie muszę kupić mojej siostrzenicy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale rewelacja! Skoro książka "sama czyta", to myślę, że Jaś byłby już zachwycony. :)

  OdpowiedzUsuń

Przeczytałaś/-łeś to co napisałam, napisz co o tym myślisz, będzie mi miło :)

Zastrzegam sobie prawo do usuwania komentarzy anonimowych, obraźliwych i spamu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...