poniedziałek, 4 marca 2019

Podsumowanie mojego czytelnictwa - luty 2019
Krótki luty nie oznacza, że się mało czyta :)Liczba przeczytanych książek12
Liczba przeczytanych stron: 3 692

Co w przeliczeniu na dni daje 132  stron dziennie.
Liczba stron przeczytanych w 2019:  7 230
E-booki w 2019: 0


W ramach wyzwań:

Mini czelendż 4 - 0
Pod hasłem - 6
Wyzwanie LC - 1
Zatytułuj się 2 - 0
 
52 książki  - 12
Dla dzieci  - 2
E-booki - 0Przeczytałam w tym miesiącu:    

"Tajemnica grobu wampira" Marta Guzowska - znakomita pozycja literatury dziecięcej, która spodoba się również dorosłym, możecie mi wierzyć! Znajdziecie w niej zarówno humor, jak i wiedzę, zabawę w rozwiązywanie zagadki, która intryguje. Słuszna i zadziwiająca dedukcja, pomagający w śledztwie szczur a także przyjaźń i opieka nad młodszym rodzeństwem. Świetna!

"Antykwariat pod Błękitnym Lustrem" Martin Widmark - opowieść pełna tajemnic i zagadkowych wiadomości, z odrobiną chemii, historii oraz nauki. Z kart książki wyłaniają się Mendelejew czy Darwin oraz ostrzeżenie przed tym, jakie niebezpieczeństwa kryje sieć internetowa. Jest napięcie, sprytne poczynania bohaterów oraz zaskakujące odkrycia. Sprawdźcie czy to seria dla Was, dla mnie po lekturze tomu pierwszego apetyty wzrósł.

"Anielski kokon" Karolina Wilczyńska - to powieść niejednoznaczna. Ilu odbiorców, tyle wrażeń. Tyle wersji tego, jak powinniśmy odbierać tę historię. Choć myślę, że nie ma wzoru ani definicji - każdy musi zrozumieć powieść po swojemu. A czy będzie to bajka o aniołach czy też może opowieść o chorej psychicznie kobiecie...?  Sami musicie ocenić, choć niewątpliwie polecam :)

"Uwolnij mnie" Daria Skiba - powieść o destrukcyjnych związkach, błędach, zdradach, ogromnie trudnych decyzjach, szantażu emocjonalnym i miłości, która zaślepia. Zaskakująca historia niosąca wiele bólu, cierpienia i niezbyt wyczekiwane niespodzianki. Toksyczny partner, próba odrodzenia się, symbolika wyzwolenia, ukryta na dnie serca cząstka dobra, która w kluczowym momencie ratuje innych. Nadzieja, pragnienie szczęścia, deklaracje miłości, euforia mieszają się z rozpaczą, żalem, strachem i zagubieniem. Polecam!

"Miłość z błękitnego nieba" Krystyna Mirek - lekko napisana historia o trudnych sprawach, które od pierwszych stron nie pozwalają na chwilę wytchnienia. Zostałam wręcz pochłonięta przez opisane tutaj losy Angeliki i Daniela. Niby banalnie, ale z dreszczykiem emocji, zaciskaniem kciuków i łzami wzruszenia, co spowodowało, że spędziłam z książką bardzo przyjemny czas. Delikatnie zliftingowane wznowienie 'Miłości z jasnego nieba'.

"Jej portret" Anna H. Niemczynow - opowieść o sercu rozbitym, ale też takim które jest spragnione przygody. O zdradzie, rodzinie, tajemnicach z przeszłości, tęsknocie, wspomnieniach, chwilach zapomnienia. Przez powieść przewija się cała gama emocji u bohaterów, które niezmiennie odczuwałam jako odbiorca: szok, rozgoryczenie, żal, poczucie winy, gniew, upokorzenie a także miłość czy nienawiść. Nie walczcie z pragnieniem poznania tej historii, nie warto :) Warto po prostu po nią sięgnąć.

"Naucz się beze mnie żyć" Angelika Ślusarczyk - historia pokazująca hart ducha głównej bohaterki, która pomimo licznych przeciwności, stara się postawić żagiel i łapiąc stery w dłonie ruszyć ku przyszłości. Jest to opowieść o miłości, przyjaźni, tajemnicach, zdradach i zemście. Pod symboliczną okładką z dominującym fioletem, otrzymacie intrygującą fabułę osadzoną w świecie kobiecego piękna i kosmetyków. Polecam!

"Dzisiaj śpisz ze mną" Anna Szczypczyńska - powieść o tym, że przypadkowe spotkanie może wiele zmienić, o blaskach i cieniach macierzyństwa oraz o tym, że czasami to kobieta musi zrobić pierwszy krok. Jest to historia pokazująca jak przeżywamy miłość i fascynację na różnych etapach życia oraz że właściwie każdy z nas ma swoją definicję miłości. To książka o upojnych chwilach, ale i tych zwyczajnych. O trudnych wyborach, samotnym zasypianiu, akceptowaniu marzeń drugiej osoby oraz zapomnieniu. Polecam

"Do zakochania jeden rok" Joanna Szarańska - niebanalna i lekka komedia kryminalna, która ubawi Was do łez. Poza tym czekają na Was przesłuchania, prowokacje, śledzenie podejrzanych, skrojone na dziwną skalę poszukiwania oraz tajemnicze SMS-y. Nie brakuje zawodów miłosnych, brutalnej prawdy o ludziach, maniakalnych żab oraz samotności, nawet na wyższych szczeblach. Szybko, lekko i przyjemnie to najkrótsza definicja tej książki. Gorąco polecam, zwłaszcza na chandrę!

"W pułapce" Magda Stachula - świetny thriller psychologiczny w wykonaniu Magdy Stachuli. Polska mistrzyni tego gatunku, potrafi doskonale stopniować napięcie, wprowadzać stan poczucia zagrożenia, niepewności oraz bezsilności. Uwielbiam jej sposób prowadzenia fabuły, do której dodaje nowe elementy w taki sposób, że wcale nie ułatwiają rozwikłania zagadki. Jej finał godny jest efektu 'wow', który zawsze odczuwałam podczas lektury kryminałów Agathy Christie.
Polecam, choć niekoniecznie przed snem.

"(Nie) miłość" Natasza Socha - to powieść-dowód. Dowód na to, że nie zawsze słowo z przedrostkiem 'nie' jest złe. Że życie nie zawsze pozwala nam na osiągnięcie celu, który mieliśmy jeszcze choćby jeden dzień temu... Historia opisująca bałagan myśli, konieczność dążenia do kompromisów czy dokonywania wyborów, ale również pełna frustracji, pretensji, żalu i poczucia niesprawiedliwości. Lekcja o tym, jak rozmawiać ze sprawcą wypadku...Opowieść o przyzwoitości, poczuciu odpowiedzialności, skrobaniu rdzy ze związku oraz współczynniku odczuwania szczęścia.

"Coś tu nie gra" Joanna Szarańska  - kryminalny rozśmieszacz w wykonaniu Joanny Szarańskiej. To historia o wolności słowa biednych staruszek, cieście z niespodzianką, złotych radach przed pierwszą wizytą u przyszłej teściowej oraz wyjaśnieniem kim jest 'mołgon' albo co ma wspólnego szoping z szopą. Gorąco polecam z uwagi na świetny styl, lekkość, dialogi oraz całe mnóstwo sytuacji, które teoretycznie na co dzień się nie zdarzają...

Opublikowałam również:

Zapowiedzi premier pod patronatem Ejotkowego postrzegania świata:

"Naucz się beze mnie żyć" Angeliki Ślusarczyk - premiera w lutym
"(Nie)sława" Kasi Magiery - premiera w marcu
"Nad Śnieżnymi Kotłami" Krzysztofa Koziołka - premiera w marcu
Filmy:
Detektyw - 5 odcinków sezonu 3
'Oczy anioła' (2001) - 5/6
'O psie, który wrócił do domu' (2019) - z córą w kinie

11 komentarzy:

 1. Nie wiem, jak Ty to robisz, że tyle czytasz? Ja, mimo ferii przeczytałam tylko 6 książek :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Posiedź tyle co ja na szkolnym korytarzu to też poczytasz :P Bo w domu to już nie bardzo mam czas...
   6 to ładny wynik, ja w ferie nie miałam jak czytać... Ty widzę też. Owocnego marca! :)

   Usuń
 2. Gratuluję rewelacyjnego w wyniku. Mnie udało się przeczytać 8 książek. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Niezły wynik, z tej listy przeczytałam 4 (Szczypczyńska, Niemczynow, Mirek, Socha), każda inna, każda dobra :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :)
   Całkowicie się zgadzam- inne ale świetne:)

   Usuń

Przeczytałaś/-łeś to co napisałam, napisz co o tym myślisz, będzie mi miło :)

Zastrzegam sobie prawo do usuwania komentarzy anonimowych, obraźliwych i spamu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...