sobota, 17 listopada 2018

"Halloween" z Wydawnictwa MD - kolorowankaKolorowanka
Wydawnictwo: MD Monika Duda
Liczba stron: 16 + wklejka z naklejkami
Format: 205x290 mm
Data wydania: 2018Mam dzisiaj dla Was kolejną propozycję na nudę dla dzieci: kolorowanka tematyczna dotycząca Halloween. Praktycznie w tym roku to amerykańskie święto już za nami, ale właśnie wtedy Ośmiolatka wczuwała się w klimat i kolorowała.

Książeczka składa się z dziewięciu obrazków: sympatyczne wampiry, czarownica, dziewczynka oraz zwierzęta, a także dynie - towarzyszące postaciom i samodzielne. Zawsze na jednej stronie znajduje się wzór, na drugiej obrys do kolorowania. W odpowiedni nastrój wprowadzają ozdobniki na stronach, gdyż są to nietoperze i duszki a wszystko utrzymane głównie w barwach pomarańczowo-czarnych.


Tak wyglądają pokolorowane obrazki:

A tym zrobiłam zdjęcia, zanim dostały się pod kredki (oto wzory):
W środku książeczki znajduje się wklejka z naklejkami. Nie są one potrzebne podczas kolorowania, lecz ku uciesze dzieciaków można wykorzystać je do innych pomysłów. Ich plusem jest to, że są bardzo zróżnicowane zarówno pod względem kształtu jak i wielkości. Nie są kwadrami czy prostokątami (wyjątkiem są dwie największe naklejki - lewy górny róg), lecz dopasowują się do zawartości. Drugą zaletą naklejek, choć właściwie również postaci ze stron do kolorowania - postacie czy to wampirów, duszków, dynie czy pająki są uśmiechnięte, dzięki czemu dzieci się nie przestraszą.
Mnie osobiście najbardziej urzekła naklejka z trzema kotkami :)
Kolorowanka halloweenowa jest oryginalnym pomysłem na spędzenie czasu w celu rozwijania kreatywności, kształtowania zmysłu estetyki oraz trenowania dłoni dzieci. Książeczka będzie doskonała już dla cztero- lub pięciolatków, gdyż nie zawiera małych elementów. Pozycja ta ma również funkcję poznawczą, skłania do dyskusji na temat idei tej tradycji, skąd przywędrowała do naszego kraju i jakie święto poprzedza. Polecam

Za książeczkę dziękujemy2 komentarze:

Przeczytałaś/-łeś to co napisałam, napisz co o tym myślisz, będzie mi miło :)

Zastrzegam sobie prawo do usuwania komentarzy anonimowych, obraźliwych i spamu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...