poniedziałek, 16 listopada 2015

EDIT - Dziś premiera "Dziedzica" R. Lewandowskiego - konkurs

Swoją premierę ma dzisiaj trzeci tom Niemej trylogii Rafała Lewandowskiego - "Dziedzic". Młody autor powoli zbliża się do liczby 10 w dziedzinie wydanych książek. Kto nie miał jeszcze styczności z twórczością Rafała to polecam sięgnąć, bo są ciekawie napisane, z niebanalnymi pomysłami a i forma czy grubość nie odstrasza.

Bohater trylogii to Rafael Wells, który poszukuje przodków oraz ich tajemnic. Jego telefon to sposób komunikowania się ze światem, który nie zawsze jest dla niego łaskawy. Nie zawsze jego życie wygląda idealnie, czasem zaskakuje go pozytywnie, czasem negatywnie. Miłość, przyjaźń, szczerość i zaufanie nie zawsze są tym, na co wyglądają. Każdy tom trylogii opisuje inny etap jego życia, inne perypetie, które dostarczają czytelnikowi wielu emocji. Nie są to kryminały, ale dreszczyk czułam.
Moją recenzję "Dziedzica" możecie przeczytać TUTAJ
Recenzje innych książek autora oraz wywiad znajdziecie TUTAJA dziś chciałabym zaprosić Was do udziału w wielopaszczyznowym konkursie.

Do wygrania jest cała Niema trylogia a zwycięzcę wybierze sam autor!

foto z FB autora


A co trzeba zrobić, by wygrać trylogię?

Pomyśleć :) Konkurs jest wielopłaszczyznowy, czyli wykazać się mogą osoby, które mają zdolności w różnych dziedzinach.

Forma jaką chcecie przekonać autora do Waszego pomysłu jest dowolna:
- zadać pytanie do wywiadu (proszę o niepowielanie pytań z innych wywiadów czy konkursów)
- wymyślić hasło reklamowe lub baner dla trylogii (nic nie zostanie wykorzystane bez zgody pomysłodawcy)
- przeczytać recenzje książek autora (moje lub innych osób) i zaproponować o czym autor mógłby teraz napisać np. miejsce akcji, gatunek, temat przewodni...
- napisać rymowankę, wiersz z użyciem tytułów książek autora
- podać wyjaśnienie dlaczego bohater urodził się niemy albo na przekór bezsilnej medycynie podać sposób na wyleczenie (nie trzeba znać książek - jest to czysto hipotetyczne pytanie)
- użyć innych argumentów twórczych


Bardzo proszę o umieszczenie informacji o konkursie na Waszych blogach, profilach FB.


Na prace czekam do 26 listopada, do północy. Wierzę w to, że autor będzie miał dylemat w kwestii wyboru zwycięzcy :)

Powodzenia!


EDIT 17.11.2015

Dziś dotarła do mnie przesyłka z papierową wersją "Dziedzica" oraz ... "kubraczkiem" na całą trylogię. Autorowi dziękuję i gratuluję pomysłu.

Prezentuje się to tak:

Ale mam jeszcze wisienkę na torcie - na "kubraczku" znajduje się fragment mojej recenzjiSą chętni na trylogię w swojej biblioteczce? :)


27 komentarzy:

 1. Na tę trylogię nie mam ochoty, więc nie wezmę udziału w konkursie, ale życzę powodzenia wszystkim uczestnikom!

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam już jedną książkę pana Lewandowskiego, zatem staję w konkursowe szranki! :) Niedługo się pojawię z konkursowym zadaniem!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetnie :) Bardzo się cieszę, nagroda jest naprawdę extra

   Usuń
 3. Trzeba pomyśleć, a nuż coś wpadnie do głowy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ojoj, ależ trudne zadania do wykonania, trzeba wysilić szare komórki :) Zaraz coś stworzę, a fragmentu na kubraczku gratuluję :)
  Pierwszy tom trylogii oddałam na cele charytatywne, więc nie mam w biblioteczce nic pana Lewandowskiego, może się uda :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lubię twórcze zadania, a w Was wierzę, nie jest aż tak trudno :) Zadanie można wykonać jedno a można więcej - pełna dowolność.
   Dziękuję za gratulacje i za pracę.
   Więc wyobraź sobie całą trylogię i to w kubraczku ...mhmm... :)

   Usuń
 5. Niebanalny konkurs, a prace w komentarzach czy słać gdzieś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można pisać w komentarzach a można też wysyłać na mojego maila: ejotek1980@gmail.com
   Zapraszam do udziału :)

   Usuń
  2. To ja podam wyjaśnienie, dlaczego bohater jest niemy. Mianowicie urodził się z nieaktywnym obszarem mowy w mózgu. Czy to się da wyleczyć? Da się, choć należałoby się zastanowić, jak w możliwie bezpieczny sposób zaktywizować te rejony. Stymulacja poprzez zmysły (najbezpieczniejsza) moim zdaniem odpada, już jest na to za późno. Pozostaje stymulacja elektryczna, tak, tak, elektrody w mózg i heja. Oczywiście etapami, przy czym leczenie musiałoby być mocno sprzężone z rehabilitacją narządów artykulacyjnych. Plus techniki relaksacyjne, ćwiczenia oddechowe i powinno pójść dobrze.
   :)

   Usuń
 6. Wow, zadanie rzeczywiście złożone i wymagające niemałej inwencji twórczej, ale że mam wielką ochotę na trylogię, to postaram się coś stworzyć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest złożone, ja napisałam tylko różne opcje, różne możliwości, co można zrobić by mieć szansę na wygraną. Ty wybierasz co stworzysz :)
   Lubię kreatywne konkursy, losowań raczej nie robię.
   Powodzenia!

   Usuń
 7. Gratuluję "kubraczka" ze swoim nazwiskiem :)
  Nad konkursem pomyślę...

  OdpowiedzUsuń
 8. Ufff... napisałam :)
  Nawet nie jest tak źle, jak wymyśliłam wiersz z czterech zwrotek w godzinę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. powodzenia dla biorących udział w konkursie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Od dzisiaj mam nowy nick - Nikhola, były kwiatusia :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chwilkę mi zejdzie zanim się przestawię, ale choć tej róży nie zmieniaj, bo ona nieodmiennie mi się z Tobą kojarzy :)

   Usuń
 11. O czym mogłaby być kolejna książka Rafała Lewandowskiego?
  O chłopaku, który wkracza w dorosłość z bliżej nieokreślonym, acz ambitnym planem, że musi dokonać czegoś ważnego, wielkiego. Jest to typ cichego, zamkniętego w sobie młodego mężczyzny, który w tłumie pozostaje niezauważony. Inaczej jednak postrzegają go rodzice, dla których jest przebojowy, zabawny, ponadprzeciętnie inteligentny (w żadnej dziedzinie tego nie widać, ale dumna mama tak twierdzi) i oczywiście "skazany" na sukces. Chłopak z całego serca pragnie zadowolić rodziców i pojawia się okazja...Wpada na trop pewnej niepozornej firmy, która poza murami swojej siedziby prowadzi śmierdzący interes...śmierdzący w dosłowny sposób, bo jego skutkiem jest zanieczyszczenie środowiska i postępujące choroby u długoletnich pracowników. Nikomu nie udało się dorwać sprawców, bo gdzie rządzi pieniądz, ludzie milczą. Nasz bohater rozpoczyna "walkę z wiatrakami", niebezpieczną walkę!
  Nie jest to książka sensacyjna, nie kryminał, a raczej refleksyjna opowieść o dojrzewaniu, o ambicjach spełnianych pod dyktando kochających rodziców i o współczesnym Don Kichote, tyle że nie takim zabawnym jak u Cervantesa.
  Pozdrawiam!
  edyta.cha@wp.pl
  Informację o konkursie udostępniam na fb.

  OdpowiedzUsuń
 12. Cóż, spróbuję, pomimo iż wcześniej życzyłam powodzenia całej reszcie. ;)
  Czasami zależy to od genów naszych rodziców, czasami coś się źle połączy i powstaje pewien konflikt, którego nawet lekarze nie są w stanie naprawić, że tak powiem. Wiele też ludzi traci zdolność mówienia ze względu na to, co wydarzyło się w jego przeszłości. Co do głównego bohatera trylogii, sądzę, że mogłoby się wyleczyć mężczyznę, albo chociaż spróbować. Medycyna z dnia na dzień jest coraz lepsza, co niestety wiążę się z większą pulą pieniędzy przecież za coś lekarze muszą pracować, bezinteresowność jest u nich gdzieś na samym końcu. Jeżeli to nie pomoże, to sądzę, że duży wpływ odgrywają osoby, nam bliskie. Czasami są w stanie zrobić więcej niż lekarze i służby, które rzekomo powinny leczyć i ratować. A wręcz przeciwnie czasem robią na opak.. Jednak bliscy mają w sobie to coś, co sprawia, że rosną nam skrzydła i pragniemy uchylić nieba tej osobie i dostarczamy im tyle siły, motywacji, że są w stanie walczyć dla nas, by w końcu wygrać z tym co jest ich życiowym krzyżem.
  Więc uważam, że wszystko jest możliwe, tylko trzeba chcieć, walczyć i nieco pomarzyć, bo bez tego ani róż.

  tylkomagiaslowa@gmail.com

  Udostępnione na fp: https://www.facebook.com/tylkomagiaslowa/ oraz na blogu, po prawej stronie w rubryczce ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. To ja spróbuję sił w rymowance:

  Zadrżał Blok, gdy wybrzmiał Koncert Słów
  Zapadła cisza jak makiem zasiał
  Dziedzica serce cierpiało znów
  A w głowie chaos nastał

  Nieodwzajemnione uczucie
  i jako Bonus łzy
  ktoś przeklął jego życie
  rzucił zaklęcia trzy

  Ale pamiętaj, że Efekt Motyla
  Dotknie każdego z nas
  Zwielokrotniona Złego siła
  Wróci, gdy przyjdzie czas

  Nie bądź głuchy i Niemy
  Na ból jego czy jej
  Ta Niema Trylogia na Ziemi
  To Zbrodnia w BTW

  w_magda@hotmail.com
  Informację o konkursie udostępniłam na swoim blogu i na FB.

  OdpowiedzUsuń
 14. Dziękuję wszystkim za udział w konkursie! Za prace w komentarzach i wysyłane na maila. Przekazuję je wszystkie autorowi i czekamy na decyzję, która pojawi się wraz z mini wywiadem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Autor będzie miał ciężki orzech do zgryzienia, tyle fajnych pomysłów na książki i tak wiele opcji wyjaśnienia, dlaczego bohater jest niemy! :)

   Usuń

Przeczytałaś/-łeś to co napisałam, napisz co o tym myślisz, będzie mi miło :)

Zastrzegam sobie prawo do usuwania komentarzy anonimowych, obraźliwych i spamu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...