piątek, 29 listopada 2013

Idealne książeczki edukacyjne dla dwu- i trzylatków

Zbliża się grudzień, czas Mikołaja i Dziadka Mroza, czyli idąc kategoriami dzieci - czas prezentów. Przedstawię dziś dwie książeczki, w których w ostatnich dniach zaczytujemy się z córcią (stąd myślę, że 2,5-3 latka to wiek idealny do rozpoczęcia przygody) a które mogą być swietnymi pomysłami na prezenty.

Obie książeczki mają grube kartonowe kartki, dzięki czemu ich żywotność w rękach maluchów zostaje przedłużona. Wzrok każdego dziecka przyciągają piękne, kolorowe i oryginalne ilustracje a duży druk doskonale pozwala na zapoznanie się z tekstem.


Tekst: Agnieszka Nożyńska-Demianiuk
Ilustracje: Marcin Południak
Data wydania: 2013
Wiek dziecka: 2+Jedna strona cyferkowej książeczki odpowiada jednej cyfrze, która jest dużych rozmiarów i dzięki wierszykowi poznajemy jej przygody, odczucia, zwyczaje i przewinienia. W wierszykach kilkakrotnie wspomniana jest cyfra-bohaterka, co jest wyszczgólnione innym kolorem niż pozostały tekst.
Cyferki podobają się maluchom, gdyż posiadają oczy, buzie, ręce a czasem i nogi. Jednak bystre dziecko od razu zauważy brak nosa czy uszu i zapyta o powód tego ubytku. Trzylatek chętnie pokazuje i nazywa różne elementy obrazków, a także liczy to, o czym mowa jest w wierszykach. Stąd uważam, że książeczka bardzie przyda się dwulatkom, które dzięki niej będą ćwiczyć liczenie do dziesięciu.
Tekst: Agnieszka Nożyńska-Demianiuk
Ilustracje: Małgorzata Arska
Data wydania: 2013
Wiek dziecka: 3+W krainie literek, aż oczy błyszczą od nadmiaru kolorów. Każda strona to moc barw, ponieważ nie tylko litery są w różnych kolorach ale i ich otoczenie. W odróżnieniu od Cyferkowa, tutaj literki nie mają dla siebie całej strony, jednak o każdej został ułożony czterowersowy wierszyk. Tekst jest czarny jednak wszystkie słowa rozpoczynające się na literkę-bohaterkę zostały wyróżnione innym kolorem. Do tego każda z liter przeżywa jakąś przygodę, ma konkretne zajęcie, hobby czy swój sposób na poznawanie świata.
Alfabeciaki to doskonały sposób na spędzenie z dzieckiem czasu, co z kolei zaowocuje wiedzą z zakresu alfabetu. Książeczka kieruje również uwagę dziecka na to, że każde słowo z naszego otoczenia rozpoczyna się na każdą z liter alfabetu.
Książeczki przeczytane w ramach wyzwań: Odnajdź w sobie dziecko, Book z nami (2,5 cm łącznie)

10 komentarzy:

 1. Bardzo dobrze się składa, poniewaz mój braciszek ma 3 latka i sprzydałaby mu się taka dawka edukacji :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja nie mam nikogo w tym wieku ;(

  OdpowiedzUsuń
 3. To jeszcze rok i zaczniemy przygodę.. W chwili obecnej oglądamy obrazki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Analiza obrazków też jest ważna i widać ją w przyszłości. Synkowi się spodobają za czas jakiś :)

   Usuń
 4. Sympatyczne książeczki, w sam raz do rozpoczęcia nauki z dzieckiem. Małe dzieci tak szybko się uczą, a łączenie informacji z obrazkami im to bardzo ułatwia.
  Tylko jeśli dziecko się zniechęca to powinno się zrezygnować, zawsze można wrócić do takich książeczek za jakiś czas.

  OdpowiedzUsuń

Przeczytałaś/-łeś to co napisałam, napisz co o tym myślisz, będzie mi miło :)

Zastrzegam sobie prawo do usuwania komentarzy anonimowych, obraźliwych i spamu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...