niedziela, 4 sierpnia 2019

Podsumowanie mojego czytelnictwa - lipiec 2019


Dziesięć książek w miesiącu wakacyjnym? Bomba! Nawet jeśli są to książki o mniejszej niż zwykle liczbie stron :)

Wynik należy do udanych, dlatego z bananem na twarzy prezentuję Wam moje wyniki z lipca :)

A jak poszło czytanie w pierwszym miesiącu wakacji?



Liczba przeczytanych książek10
Liczba przeczytanych stron:   3 068

Co w przeliczeniu na dni daje 99  stron dziennie.
Liczba stron przeczytanych w 2019: 25 846
E-booki w 2019: 3


W ramach wyzwań:

Mini czelendż 4 - 0
Pod hasłem - 9
Wyzwanie LC - 1
Zatytułuj się 3 - 2
 
52 książki  - 10
Dla dzieci  - 1
E-booki - 0





Przeczytałam w tym miesiącu:    

"Zimny kolor nieba" Magdalena Majcher - poruszająca historia o rodzinnych sekretach, fałszu, kłamstwach i porywczych decyzjach. Opowieść o demonach przeszłości, nadziei, rozczarowaniach, potrzebie zrozumienia, zawiści, zemście oraz odrodzeniu, a także o potrzebie wolności, niezależności i że tuż za 'przepraszam' nie powinno się znajdować 'ale'. Gorąco polecam!

"Ogród Zuzanny. Warto walczyć o tę miłość" Justyna Bednarek, Jagna Kaczanowska - historia o empatii, nadziei, chowaniu uczuć, zrozumieniu oraz skorupie milczenia, w której zamykamy się po utracie bliskiej osoby czy nienarodzonego dziecka - pełni rozpaczy, żalu i smutku. Powieść nie przenosi nas w wymyślony świat, ale pokazuje, że inni mają kłopoty podobne do naszych i naprawdę można je rozwiązać. Jednak dla równowagi historia ta obfituje w chwile radosne, szczęśliwe, tłumacząc, że wszystko ma sens a życie pisze po prostu nieprzewidywalne i niezwykłe scenariusze. Polecam gorąco!

"Rok w Pensjonacie Leśna Ostoja" Joanna Tekieli - opowieść o ludziach, którzy borykają się z problemami jednocześnie starając się być dobrymi; o zrządzeniach losu, małżeńskich zgliszczach, różnych przyczynach samotności, urojeniach, chorej zazdrości, dwulicowości, stalkingu oraz zawodowym poprawianiu nastroju. Gorąco polecam Wam tę powieść, gdyż podczas lektury nie brakuje emocji - od śmiechu po łzy.


"Facet z grobu obok" Katarina Mazetti - tom 1
"Grób rodzinny" Katarina Mazetti - tom 2 - dziwne książki i sama nie wiem co jest tego powodem, ciężki język, odległa szwedzka tematyka czy nietypowo poprowadzona opowieść. Sama fabuła jest ciekawa, sporo się dzieje a dzięki naprzemiennej narracji Desirée i Benny'ego możemy poznawać rzeczywistość i wydarzenia z perspektywy kobiety i mężczyzny z jakże odmiennych światów. Słowem, warto przeczytać, zwłaszcza jeśli kogoś interesują wspomniane przeze mnie tematy. Nie zrażajcie się początkowym oporem w czytaniu, potem będzie coraz ciekawiej, adrenalina skacze a matki mogą mieć szczególne powody do stresu.

"Rutka" Zbigniew Białas  - trudna tematycznie lektura, zbeletryzowane wspomnienia nastoletniej Żydówki z okresu wojny, wywózek, oświęcimskiej tragedii...

"Pokuta" Max Czornyj - jest najbardziej zaskakującym tomem spośród dotychczasowej trójki tej serii. Nie dość, że akcja pędzi, wywołuje różnorodne emocje to jeszcze rozdziały kończą się tak, że nie sposób odłożyć spokojnie lektury, bowiem nie da się przestać myśleć o tym, czego przed chwilą było się świadkiem. Absurdy, rzeczy niemożliwe, domysły, tropy... Poskładajcie to wszystko razem a może otrzymacie obraz Cztery Iksa wcześniej, niż 'na tacy' podaje nam go autor... Świetna!

"Na strunach światła" Krystyna Mirek - powieść o ścieraniu się dobra ze złem, o dylematach zakochanych bez wzajemności, manipulowaniu uczuciami dziecka, narzucaniu woli innym czy wyciąganiu złych wniosków. Historia o ludziach pełnych radości życia, dziwnej i niespodziewanej miłości w każdym wieku, bratnich duszach, żalu, wyrzutach sumienia oraz roztrząsaniu przeszłości. Nie sposób przewidzieć jak potoczą się losy bohaterów w tej powieści. Polecam!

"Zula i rozgniewany las" Natasza Socha - opowieść o mocy przyjaźni, wzajemnej pomocy i walce przeciw wspólnemu wrogowi. Historia o przyrodzie, która płata ludziom figle, buntującym się lesie, mieszkaniach w drzewach, marzeniach oraz trafionych prezentach, które nie zawsze na początku nas cieszą, będąc zagadkami. Autorka zaserwowała nam książkę pełną przygód, które zachwycą nie tylko najmłodszych. Gorąco polecam!

"Bella Donna" Nadia Szagdaj - mrożąca krew w żyłach historia mężczyzny, który miał innych ludzi za nic i realizował swoje pasje nie bacząc na konsekwencje, jakie mogą go spotkać. Nie wierzył, że sprawa może wyjść na jaw. Pełna tajemnic opowieść o konwenansach, zapachu pożądania, determinacji, uporze, zemście oraz sprawiedliwości. Książka pokazuje jak czuje się człowiek, którego do głębi boli tęsknota i żal po utracie bliskiej osoby. Zwraca uwagę, że czasami musimy wybierać między różnymi ideałami, poszukiwać siebie, próbować rozliczyć się z przeszłością oraz starać się przywrócić dobre imię komuś lub sobie. Wrażeń Wam nie zabraknie, obiecuję!



Opublikowałam również:

- podsumowanie 2 edycji 'Zatytułuj się'
- start edycji 3 'Zatytułuj się'


Filmy:
"Numer 37" (2018) - 2/6
serial "The 100" - bieżące odcinki

19 komentarzy:

  1. Bardzo dobry wynik - gratuluję :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Gratuluję wyniku. Mnie udało się przeczytać 7 książek.:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzięki i wzajemnie :) również piękny wynik :)

      Usuń
  3. Lipiec to u mnie 6 książek. Sprawiły one, że postanowiłam pisać 3 notki tygodniowo. To by oznaczało, że na miesiąc będzie tych książek 12, chociaż czasem wpada mi do głowy również pomysł pedagogiczny lub psychologiczny albo literacki.

    OdpowiedzUsuń
  4. Gratuluję wyniku! Moje wakacyjne wyniki należą do najgorszych w roku :(

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzięki :)
      To może po prostu ciesz się wakacjami :D
      Ja staram się jak mogę czytać cokolwiek ale są dni że wieczorem tylko kilka stron i spać.

      Usuń
  5. Ja muszę nadrobić The 100, jestem tak w tyle, że szkoda gadać.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jestem ciekawa Twojej opinii o kolejnych sezonach - chwilami mocno to naciągane moim zdaniem ale to specyficzny serial...
      Ja tylko z tego miesiąca muszę nadrobić.

      Usuń
  6. Mnie udało się przeczytać zdecydowanie mniej. Ale najważniejsze, że czytam w każdej wolnej chwili:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie ważne że mniej, ważne że i tak więcej niż średnia krajowa :)

      Usuń

Przeczytałaś/-łeś to co napisałam, napisz co o tym myślisz, będzie mi miło :)

Zastrzegam sobie prawo do usuwania komentarzy anonimowych, obraźliwych i spamu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...