środa, 21 sierpnia 2013

Holly Webb "Magic Molly. Znikający króliczek"Tytuł oryginału: The Invisible Bunny
Tłumaczenie: Katarzyna Janusik
Ilustracje: Erica Jane Waters
Wydawnictwo: Znak emotikon
Data wydania: 2013
Liczba stron: 96
Seria: Magic Molly tom 3

Najnowsza seria książeczek angielskiej autorki Holly Webb bardzo podoba się najmłodszym czytelnikom, ale nie tylko. Nawet wśród dorosłych słychać i widać pozytywny odbiór przygód małej Molly. Idąc więc "za ciosem" opowiem Wam dziś o trzecim spotkaniu siedmiolatki z magicznym zwierzątkiem.

Holly Webb
W dniu czwartych urodzin Kitty, siostrzyczki Molly, rodzice zorganizowali przyjęcie. Główną atrakcją dla zaproszonych gości oraz samej solenizantki był magik - Fantastyczny Feliks. Magik czarował, żonglował i jeździł na monocyklu, ale największą frajdą dla dzieciaków było wyciągnięcie króliczka z cylindra. Do sztuczki Fantastyczny Feliks zaprosił Kitty wraz z siostrą. Molly podczas wyciągania króliczka odkryła, że to magiczne zwierzątko, ponieważ króliczek zmienił kolor futerka. Kiedy dzieci poszły na podwieczorek, dziewczynka postanowiła porozmawiać ze zwierzątkiem. Śnieżek, bo tak miał na imię króliczek, okazał się być przemiłym stworzeniem i na dodatek żartował ze swoim właścicielem na temat zmieniania koloru podczas przyjęć urodzinowych.

Kilka dni po przyjęciu Kitty, Molly wciąż nie mogła przestać myśleć o Śnieżku, tak bardzo chciała znów się z nim spotkać. Jej marzenie spełniło się w piątek , kiedy to spotkała magika wraz z króliczkiem w klinice weterynaryjnej swojego taty. Okazało się, że zwierzątko dostało uporczywej czkawki, podczas której znika. Czy zwykłe kropelki na problemy żołądkowe pomogą? Czy Molly uda się
Molly i Śnieżek
dotrzymać obietnicy i dobrze zaopiekuje się króliczkiem podczas nieobecności Feliksa? Co zrobi Molly jeśli Śnieżek nadal będzie znikał?

Książeczka jest trzecim tomem przygód małej Molly, jednak poszczególne historie można czytać w dowolnej kolejności, nie przeszkadza to zupełnie w odbiorze danej historii. Przygody dziewczynki są opowiedziane w sposób idealny dla dziecka w wieku powyżej lat trzech. Autorka obok pouczającego morału i kilku ważnych informacji o życiu ludzi i zwierząt przekazuje czytelnikowi również trochę magii. "Znikający króliczek" to spory nacisk na odpowiedzialność, jaką ponosi dziecko chcące posiadać swojego zwierzaka. Serdecznie polecam kolejną magiczną książeczkę.Książkę przeczytałam w ramach wyzwań: Z literą w tle, Odnajdź w sobie dziecko, Book z nami (0,8 cm), Trójka e-pik, Pod hasłem, 52 książki


Wszystkie zdjęcia pochodzą z książki  

3 komentarze:

  1. Lubię książeczki tej autorki. Dotychczas czytaliśmy jedynie o kotkach i pieskach z serii "Zaopiekuj się mną".

    OdpowiedzUsuń
  2. Ta o króliku najmniej mi się podobała z całej serii:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ooooo wydaje mi się, że mogłabym zacząć od tego tytułu - za lekcję odpowiedzialności.

    OdpowiedzUsuń

Przeczytałaś/-łeś to co napisałam, napisz co o tym myślisz, będzie mi miło :)

Zastrzegam sobie prawo do usuwania komentarzy anonimowych, obraźliwych i spamu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...