sobota, 16 października 2021

24 Międzynarodowe Targi Książki - Kraków 2021 - sobota

 

16.10.2021
Dzień trzeci - sobota
 
Sobota zawsze była najdłuższym, najcięższym i najbardziej zatłoczonym dniem targowym. Nie inaczej było dzisiaj. Pomimo, że wielu wystawców czy autorów a co za tym idzie również czytelników nie dojechało, to w porównaniu z czwartkiem i piątkiem był tłum. Ciężej było znaleźć wolną sofkę na odpoczynek, ale i tak było to do zrobienia :)
Z tym ciężej też się nie zgodzę, ale o tym na końcu :D
Najpierw spotkania...


Dzień zaczęłyśmy zaraz po godzinie 10-tej i pierwszą autorką z jaką porozmawiałam była Agnieszka Lingas-Łoniewska, czyli Dilerka emocji :)
 
 
 
Później szybciutko do Gandalfa na spotkanie z extra duetem Socha&Fabisińska - jak zawsze dużo uśmiechu, wypytanie o kolejny wspólny projekt i...
 
 

 
...czas na zdjęcie dla Ani Sakowicz - jej "dziecko" z Wydawnictwa Luna :) 
Autorzy w tym roku to nie tylko Ci zaproszeni na stoiska... W przelocie spotkana Ewa Bauer :)
Moje pierwsze spotkanie z Adrianem Bednarkiem, zresztą jego twórczością również, bo zakupione "Córeczki" będą na pierwszy ogień.  
Dziś znak rozpoznawczy to czerwony - czyli Magda Majcher podpisująca m.in. najnowszą dylogię ze Światłem w tytule :)


Od zawsze postrzegana przeze mnie jako dama i osoba elegancka - Laura Łącz - jak sama powiedziała, pisaniem zajmowała się od lat :) Cóż, ja kojarzyłam tylko jako osobę ze szklanego ekranu...

U Pauliny Płatkowskiej - wprawdzie trzymamy książki Wyd. Sonia Draga, ale plotkowałyśmy o Nieboszczyku sprzed kilku lat oraz nowiusieńkiej powieści wydanej przez Silver - koniecznie muszę sięgnąć! :)I znów autorka znaleziona w drodze :) Joasia Szarańska, z którą spotkałyśmy się kilkukrotnie i dzięki takim nieoficjalnym korytarzowym rozmowom, gdzie nie goniła kolejka udało się chwilę porozmawiać :)

 

 

Weronika Umińska - Wyd. Lucky - z autorką porozmawiałam sporo w tym roku, ponieważ przebywa na targach od czwartku. Dziękuję za ratunek z zawieszką :) "Klejnot z Bizancjum"  to jak twierdzi autorka świat rzymskich jubilerów...

 


Kasia (K.N.Haner) miała tak duże stosy do podpisywania, że poprosiłam tylko o zapozowanie do zdjęcia :)
 
 
 
 
Hit targów, czyli marzenie mojej córki - spotkanie z Królową Życia - Dagmarą Kazimierską :) która zapytała czy Pati ma książkę i jak powiedziała, że nie to stwierdziła "to ja Ci dam" - mina mojego dziecka szczęśliwie bezcenna :) Dała, wpisała dedykację i cierpliwie pozowała do zdjęć i selfików
I na koniec spotkanie z Magdą Stachulą. Rozmawiałyśmy oczywiście o książkach, choć głównie o intrygującej pozycji dla dzieci, która ukaże się niebawem (27.10)
 

 
 
 
Także bilans soboty jest następujący: dwie książki zabrane z domu do podpisu i jedna zakupiona do podpisu - dedykacje takie MOJE, że wybaczcie, ale zakryłam - magnesem od Gandalfa i krówkami opatowskimi od Joanki :)
Pozostałe książki występujące na zdjęciach to pożyczki ze stolików autorów :D 
Dotychczasowe targowe dni udało mi się przeżyć jedynie z torebką i moją torbą z logiem. Żadnych plecaków czy walizek - brawo ja! :)
 
 

Resztki sił zostały na niedzielę :) W planie tylko trzy spotkania, ale jedno prawdopodobnie z mega kolejką... Do przeczytania!

6 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Tak, było fajnie :) i na dodatek człowiekowi uchylono rąbka tajemnicy co do planów :)

   Usuń
 2. Rewelacyjny wpis. Cieszę się, ze mogłyśmy spotkać się i porozmawiać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :)
   Tak, też się cieszę :) tylko jak już ustaliłyśmy - potrzebna powtórka :D

   Usuń

Przeczytałaś/-łeś to co napisałam, napisz co o tym myślisz, będzie mi miło :)

Zastrzegam sobie prawo do usuwania komentarzy anonimowych, obraźliwych i spamu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...