czwartek, 2 kwietnia 2020

Podsumowanie mojego czytelnictwa - marzec 2020



#koronawirus
#zostańwdomu
#zostańwdomuczytajksiążki
#czytajksiążki
#zdalnelekcje


Co w takich warunkach udało mi się przeczytać?
Istnym rekordem są chyba filmy i seriale, które obejrzałam :)



Liczba przeczytanych książek:   10
Liczba przeczytanych stron:    3 498

Co w przeliczeniu na dni daje 113 stron dziennie.
Liczba stron przeczytanych w 2020: 9 560
E-booki w 2020: 3



W ramach wyzwań:

Abecadło z pieca spadło - 5
Mini Czelendż 5 - 0
Pod hasłem - 1
Wyzwanie LC - 1
Zatytułuj się 3 - 1
 
52 książki  - 10
Dla dzieci  - 0
E-booki - 0





Przeczytałam w tym miesiącu:    

"Splecione letnie sny" Karolina Wilczyńska - powieść o popełnianych błędach, uporze, który prowadzi do kłótni, prawie do szczęścia, zaufaniu, szczerości, wyborach oraz nabieraniu dystansu do życia i do siebie. Życiowa historia, w której przeplatają się smutek, tęsknota, żal, poczucie obowiązku, niepewność i wybaczenie, pogarda i niedowierzanie. O obowiązkach wobec najbliższych oraz o tym, że dobrze jest mieć na kogo liczyć a w drodze po marzenia zdarza nam się błądzić, ale nigdy nie można tracić nadziei. Gorąco polecam!

"Test na miłość" Helen Hoang - historia o pragnieniu szczęścia oraz marzeniu, by być kochanym. O braterskiej miłości, inności osób z autyzmem w kwestiach miłości czy dotyku, o podejmowaniu ryzyka, braku wiary w siebie, determinacji, żałobie, porządku w życiu i uczuciach. Powieść opiera się na silnych emocjach: strachu, szoku, zaskoczeniu, złości, nie brakuje zwrotów akcji a na deser podano garść informacji o wietnamskich tradycjach dotyczących zaślubin i wesel. Gorąco polecam!

"Iskierka nadziei" Anna Szczęsna - powieść uniwersalna, z przesłaniami dotyczącymi nas przez cały rok. Wzruszająca historia chłopca, który postanowił ratować zagubione, samotne i odrzucone istoty. Opowieść o rodzinie z przypadku, determinacji, ciężarze odpowiedzialności, wdzięczności, samotności, porażkach oraz przeczuciach. O tym, że z każdej beznadziejnej sytuacji jest wyjście a ludzie z bliznami pragną zmian, które życie może im dać, wystarczy uczynić pierwszy krok. To książka, w której możemy obserwować ogromną przemianę oraz tytułową iskierkę nadziei na lepsze jutro. Polecam Waszej uwadze!

"Zapiski niewidomego taty" Ryan Knighton - właściwie to nie potrafię nazwać jednym słowem, co mnie tak rozczarowało, ale nawet momenty stresujące, gdy Ryan zostawał sam z córeczką albo gdy wychodził z nią na spacer, unikając przeszkód wszelakich, nie wywoływały we mnie większych emocji. Nie czułam adrenaliny, stresu, obawy... Sami musicie zdecydować, czy sięgnąć po "Zapiski niewidomego taty" i próbować odnaleźć w niej więcej plusów.

"Serce w obłokach" Magdalena Kordel - wzruszająca i pełna napięć oraz emocji historia o proroctwach, nieplanowanych spotkaniach, tchórzostwie, wyrzutach sumienia, miłości nad życie, przeczuciach, niepokoju i strachu. O niezabliźnionych ranach, pragnieniu zmian w życiu, zemście oraz kłótniach dla rozrywki. Kojąca serce opowieść mówiąca o nowych ścieżkach, które się przed nami otwierają w drodze do celu oraz o przyjaźniach, dzięki którym jesteśmy w stanie pokonać wszystkie przeciwności losu. Gorąco polecam!

"Testament Ariany" Françoise Bourdin - typowa powieść obyczajowa o dość nietypowej tematyce, mimo że wątek spadku nie jest rzadki. Oczywiste jest tylko to, że gdzie pojawia się spadek, rozpoczynają się rodzinne niesnaski. Jest to historia o dążeniu do celu, młodości która odeszła, przytłaczającej ciszy a także o poczuciu winy. Przepełniona wydarzeniami i ludzkimi dramatami opowieść o dumie, kłopotach finansowych, rozstaniach, radościach z drobiazgów oraz narzucaniu innym swojej woli. Gorąco polecam!

"Pensjonat na wrzosowisku" Anna Łajkowska - powieść idealnie wpasowująca się w gatunek literatury kobiecej. Jest lekka, kieruje nasze myśli daleko, poza granice Polski, co pozwala żyć życiem innych, ich problemami i oglądać nieco inny świat - bardziej deszczowy i wietrzny. Jest to historia o podejmowaniu decyzji na rozdrożu, o niepokoju, bezradności, buncie i rozżaleniu, rozstaniach i powrotach. O marzeniach dotyczących szczęścia, miłości i realizacji siebie, ale również o rozmijaniu się z najbliższymi. Polecam Wam tę powieść, która odstresowuje i koi, opowiadając o jakże odmiennej, angielskiej rzeczywistości.

"Szczypta nadziei" Agnieszka Olejnik - powieść ciepła, rodzinna, poruszająca, w której przeplatają się smutek z radością, żal z euforią, ból z lekkością w sercu a na honorowym miejscu znajduje się nadzieja. Jakże potrzebna w wielu sytuacjach życia nie tylko powieściowego, ale i życiowego. Jest to historia dotykająca problemu skomplikowanych relacji między ludźmi, braku akceptacji przez rówieśników, wrażliwości i chęci pomagania innym. Opowieść o patrzeniu na wydarzenia z innej perspektywy, wyczekiwanej miłości, złamanym sercu, poczuciu winy, rozgrzebywaniu ran, strachu przed samotnością, upokorzeniu czy czułości i dobroci. Uwielbiam i polecam!

"Serce z szuflady" Agnieszka Jeż - bardzo poruszająca i pełna tajemnic kilku pokoleń powieść. Historia niosąca niespodzianki, przepełniona humorem, prowadząca krakowskimi uliczkami i opisująca zróżnicowane losy bohaterów. To taka bajka o paniach Majewskich, w której brakuje księcia a Ci, którzy się pojawili, "zabawili" zbyt krótko. Przepiękna opowieść o zdradzonych marzeniach, zranionych sercach, złości, samotnym macierzyństwie i pechu. O tęsknocie za dzieciństwem i miłością, lęku przed przyszłością, słowach, które odmieniają życie oraz mierzeniu się z przeciwnościami losu. Świetnie zapowiadający serię 'Dom Pod Trzema Lipami' pierwszy tom - polecam!

"Sieroce pociągi" Christina Baker Kline - wiarygodna lektura. Pokazuje wiele prawd, krzywd, tęsknoty, bólu, strachu i kres sił tych dzieciaków, gdy byli zmuszani do ciężkiej pracy, nie mając zabezpieczonych podstawowych potrzeb człowieka. Chcieli być wdzięczni, chcieli darzyć szacunkiem i miłością. Ale nie było im to dane. Czasami nigdy. Tę książkę po prostu trzeba przeczytać. Jest trudna, ale niezmiernie wartościowa.





Filmy (Netlix i HBO GO):

'Sarila' (2013) - kanadyjski film animowany - z klasą córki w kinie, zanim jeszcze wszystko zamknięto i objęto kwarantanną
'Ocean's 8' (2018) - 6/6
'Fałszywy trop' (1996) - 4,5/6
'Zodiak' (2007)  - 4,5/6
'Zagadki Hailey Dean: Śmierć na posterunku' (2019) - 4,5/6
'Baby Driver' (2017) - 5/6
'Zaginione dziewczyny' (2020) - 4,5/6
serial 'Westworld' (2020) - sezon 3 odc. 1
serial 'Czarny Księżyc' (2020) - sezon 1
'Krzyżówkowe zagadki: Mordercza łamigłówka' (2019) - 5,5/6
'Zbaw nas ode złego' (2014) - 4,5/6

8 komentarzy:

  1. Gratuluję świetlnego wyniku czytelniczego. Mnie udało się przeczytać 8 książek w marcu. 😊

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo dziękuję :)
      8 to też piękna liczba - gratki!

      Usuń
  2. Czego mam Ci gratulować bardziej: czytania czy oglądania?
    "Westworld" rozwala system :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Hmmm... w sumie to nie wiem - w obu jestem jeszcze nienasycona :D

      Oj, rozwala... po 1 odcinku tej serii stwierdziliśmy z mężem, że wrócimy do niego jak już totalnie nie będziemy mieli co oglądać, coraz mniej zrozumiały i 'z kosmosu'...

      Usuń
  3. Piękne wyniki, także filmowe.

    OdpowiedzUsuń
  4. Jak zwykle świetny wynik :D Gratuluję! U mnie jakiś marazm, ledwie 6 książek :(

    OdpowiedzUsuń

Przeczytałaś/-łeś to co napisałam, napisz co o tym myślisz, będzie mi miło :)

Zastrzegam sobie prawo do usuwania komentarzy anonimowych, obraźliwych i spamu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...