środa, 19 czerwca 2013

Maria Nienartowicz "Bajkowy przewodnik dla dzieci. Szklarska Poręba"Autor: Maria Nienartowicz
Wydawnictwo: AD REM
Data wydania: 2010
Liczba stron: 120
Seria: Bajkowe KarkonoszeNasze codzienne życie i chęć poznawania nowych miejsc sprawia, że często podróżujemy. W zależności od tego co kto lubi, są to podróże po kraju lub po świecie. Jedni wolą morze, inni góry a jeszcze inni jeziora. Dziś przyjemność sprawię wszystkim tym, którzy uwielbiają polskie góry - Karkonosze.

Herb miasta
Dzięki przewodnikowi, który miałam właśnie okazję poznać przeniosę Was do Magicznego miasta Ducha Gór, czyli Szklarskiej Poręby.

Szklarska Poręba z lotu ptaka
Przewodnik jest adresowany do dzieci i to z myślą o nich znajdziemy w nim mnóstwo ciekawych dodatków, które są tak uwielbiane przez nasze pociechy. Opisywany egzemplarz zawiera kredki, notesik, karty do gry, linijkę z tabliczką mnożenia, pocztówki oraz mapa Szklarskiej Poręby z naniesionymi punktami, o których napisano w przewodniku.

Przewodnik z dodatkami


Informator jest podzielony na dwie strefy: lewą stronę każdej kartki zajmują  informacje, które zainteresują niemal każdego turystę przybywającego do miasta. Znajdziemy tam między innymi historię Szklarskiej Poręby wraz z legendami, ciekawostki dotyczące hut: leśnej i szkła, są też opisy licznych muzeów, Dinoparku, wodospadów, skał, wąwozów oraz gór.
Przed opisem każdego miejsca znajdziemy dokładną informację o tym, jak dotrzeć do niego z punktu Informacji Turystycznej: jak dojechać samochodem lub jakimi kolorami szlaków należy podążać.

Zadania dla dzieci - wybrane przeze mnie przykłady
Nasz wzrok przyciągają również zadania dla Skrzatów oraz okienka, w których jest miejsce na pieczątkę różnych obiektów. Dzieci zbierając te pieczątki mogą zdobyć Dyplom Karkonoskiego Turysty (za 5 pieczątek), Certyfikat Przyjaciela Karkonoskiego Skrzata (10 pieczątek) oraz Odznakę Karkonoskiego Skrzata (za 20 pieczątek).
Kilka miejsc gdzie można zdobyć pieczątkiPrawą stronę przewodnika zasiedliły Skrzaty, które pod okiem Ducha Gór - Karkonosza wędrują po Szklarskiej Porębie. Ich opiekun dzieli się z maluchami opowieściami i legendami o tym mieście, bardzo przystępnym językiem. Skrzaty odwiedzają między innymi Leśną Hutę Szkła, Chatę Walońską "Juna", słuchają historii o konwaliach, smoku Kraku czy Trzech Świnkach. Bardzo zżyłam się z sympatycznymi Skrzatami, bo jak nie polubić istotek o pięknych imionach: Mądrusia, Wścibinosek, Jagódka,
Zadziorek, Stokrotka i Wiercioszek. Opowieści Karkonosza nie są długie i nawet ruchliwe dziecko dotrwa do końca każdej z nich.Przewodnik w wersji dla dzieci jest naprawdę świetnym pomysłem. Spodoba się nie tylko maluchom ale i ich rodzicom. Oprócz konkretnych informacji, które ułatwią rodzicom planowanie poszczególnych wycieczek, znajdziemy w nim również wiele ciekawych pomysłów na zabawę z pociechami. Trudno jest wymienić wszystkie części składowe przewodnika, ponieważ jest ich ogromnie dużo. Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu do niego zajrzeć.
Nigdy w recenzji nie pisałam o cenie, jednak w tym przypadku uważam, że warto. Przewodnik o Szklarskiej Porębie - według ceny na stronie wydawnictwa - kosztuje 27,30
złotych. I jest całkowicie wart tej kwoty. Naprawdę warto zakupić go wybierając się w Karkonosze.

Książeczkę przeczytałam w ramach wyzwań: Odnajdź w sobie dziecko, Book z nami (0,8 cm), Pod hasłem, Polacy nie gęsi..., 52 książki
Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki 
dziękuję bardzo 
Pani Magdalenie z Wydawnictwa "AD REM"
Wszystkie zdjęcia pochodzą z przewodnika.

11 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. jest świetnie :)w środku. Z Karpaczem powinnam zdążyć przed Twoim urlopem... jak napisałaś odpowiedz to zdążyłam już Szklarską sfotografować :P

   Usuń
  2. Na pewno zdążysz :)

   Usuń
  3. A może Szklarska się bardziej przyda :) Jeszcze planujemy :)

   Usuń
  4. lada dzień będzie Karpacz, jak mi się uda to w tym tygodniu jeszcze :)

   Usuń
 2. Prawdziwa rewelacja! Dzieciaki będą zachwycone - z takim przewodnikiem nie znudzi ich podróż:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniały taki przewodnik na wycieczkę:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kupie siostrze ciotecznej, na pewno się jej spodoba;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przewodnik nastawiony na dzieci? Świetny pomysł! wstyd się przyznać, ale w górach jeszcze nie byłam, a nie mam znowuż aż tak daleko :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kocham góry! I strasznie mi się za nimi tęskni, bo już dawno ich nie odwiedzałam. A syna z pewnością zachęciłabym do wycieczki z tym przewodnikiem. On jest naprawdę świetny!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ewelinko, pewnie, że się nadaje :)
  Odnajdując w sobie dziecko możemy poczuć się jak mali odkrywcy i poznawać nowe, nieznane tereny :)
  Chętnie zapoznałabym się z tą pozycją.

  OdpowiedzUsuń

Przeczytałaś/-łeś to co napisałam, napisz co o tym myślisz, będzie mi miło :)

Zastrzegam sobie prawo do usuwania komentarzy anonimowych, obraźliwych i spamu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...