czwartek, 25 kwietnia 2013

Małgorzata Gintowt "Wesołe literki" cz. 1Wydawnictwo: Liwona
Data wydania: 2006
Liczba stron: 10
Ilustracje: Ewa Wroniewska-Krawczyk
Seria: Biblioteka małego człowieka
Część pierwsza


"A literka, dzieci wiecie, Stoi pierwsza w alfabecie!" - tak wita nas książeczka, która w zabawny sposób wprowadza maluchy w świat liter. Na każdej stronie spotykamy słodkiego i zabawnego misia.


Autorka do każdej literki stworzyła rymowany dwuwers, który bez wątpienia zainteresuje dziecko nawet poniżej drugiego roku życia. Sprawdziłam na własnej córci, mimo że spotkałam się z informacją, że jest to książeczka przeznaczona dla dzieci powyżej lat 3.

Tekst jest prosty, zrozumiały, lekko humorystyczny a sztywne okładki sprawiają, że książeczka nie zostanie szybko zniszczona przez małego czytelnika.

Miś pokazuje dziecku, że cały świat wokoło składa się z literek. Nazwy miejscowości, porównania czy budowa liter to główne aspekty przedstawione w książeczce.

Polecam tę pozycję dwulatkom, a nawet młodszym dzieciom, gdyż kolorowy świat z misiem w roli głównej wzbudzi w dziecku zainteresowanie literami, które może się w przyszłości przerodzić w miłość do czytania :) To nic, że początkowo dziecko potrafi tylko pokazać kontury liter paluszkiem...Książeczka przeczytana w ramach wyzwań: Odnajdź w sobie dziecko, Polacy nie gęsi..., Z literą w tle, Book z nami (0,6 cm)

4 komentarze:

  1. Wydaje się być pouczającą pozycją :)

    OdpowiedzUsuń
  2. uwielbiam cyztac braciszkowi takie krótkie i rymowane teksty, bo z czasem ucze sie ich na pamiec.

    OdpowiedzUsuń
  3. ja większość książeczek córci znam na pamięć... ona powoli też już niektóre "czyta" ze mną z pamięci :)

    OdpowiedzUsuń

Przeczytałaś/-łeś to co napisałam, napisz co o tym myślisz, będzie mi miło :)

Zastrzegam sobie prawo do usuwania komentarzy anonimowych, obraźliwych i spamu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...