wtorek, 5 października 2021
Krystyna Mirek "Pierwsza miłość"
poniedziałek, 4 października 2021
Agnieszka Krawczyk "Splątane ścieżki"
niedziela, 3 października 2021
Joanna Tekieli "Szepty pienińskich ścieżek"
sobota, 2 października 2021
Magdalena Witkiewicz "Srebrna łyżeczka"
piątek, 1 października 2021
Podsumowanie września i hasło na październik 2021 - Pod hasłem
Zapis zgłaszania książek!
"tytuł" autor [dajemy "" zawsze, niezależnie od tego czy dajemy link czy nie]
link
bez myślników - znacznie ułatwi mi to tworzenie podsumowania. Dziękuję :)
Zapraszam
na kilka słów podsumowania września, kiedy hasło brzmiało: -1, -2, +3, +4, -5, -6
Wyzwanie ukończyło: 14 osób. Przeczytaliśmy w sumie 71 książek
Statystycznie
- pierwsze miejsce - bez zaskoczenia - zajmuje Bociankowa77 - 14 książek - gratuluję! :)
- zaś drugie miejsce - Iwona - 10 pozycji - gratki!
- trzecie należy do monweg - 8 lektur - brawo! :)
2. "Tajemnice ogrodu Foksal" Jagna Rolska (-1)
3. "Szukając miłości" Magdalena Chrzanowska (-2)
4. "Zaproś mnie na pumpkin latte" Anna Chaber (-2)
5. "Współlokatorzy" Beth O'Leary (-2)
6. "Grecja. Gorzkie pomarańcze" Dionisios Sturis (+3)
7. "Gdyby miało nie być jutra" Agnieszka Lingas- Łoniewska (-6)
Bożena T.
2. "Wyjdź za mnie kochanie" Krystyna Mirek +3
3. "Dewocje" Anna Ciarkowska -6
4. "Córka swojej matki. Tragikomedia rodzinna z koronowirusem w tle" Beata Kiecana -2
5. "Wizjer" Magdalena Witkiewicz -1
2. "Anatomia grzechów" Kasia Magiera (-2)
3. "Śpiew potępionych" Agnieszka Hałas (+4)
2. „Koronkowa suknia” Karolina Wilczyńska (-2)
3. „Niespodzianki losu” Krystyna Mirek (+3)
4. „Szepty pienińskich ścieżek” Joanna Tekieli (-1)
5. „Za nasze winy” Ewa Bauer (-2)
6. „Kiedyś Ci wybaczę” Ewa Bauer (-2)
7. „Nigdy nie zapomnę” Ewa Bauer (-2)
2. "Jolanta" Sylwia Chutnik (-1)
3. "Próżna" Sylwia Zientek (-1)
4. "Podróż w stronę czerwieni" Sylwia Zientek (-1)
5. "Miraże" Sylwia Zientek (-1)
6. "Szepty pienińskich ścieżek" Joanna Tekieli (-1)
7. "Schronisko w Podgórowie" Joanna Tekieli (-1)
8. "Dasz radę Natasza" Karolina Wilczyńska (-2)
9. "Jeszcze raz Nataszo" Karolina Wilczyńska (-2)
10. "Dałeś mi siłę" Karolina Wilczyńska (-2)
11. "Lampiony" Katarzyna Bonda (+4)
12. "Florystka" Katarzyna Bonda (+4)
13. "Podaruj mi jutro" Ilona Gołębiewska (-6)
14. "Dotyk" Ilona Gołębiewska (-6)
2. "Czasami wszyscy zdrowi ludzie kaszlą" Patryk Ptaszkowski (-5)
3. "California boy" Anna Bellon (-2)
2."Wizjer" Magdalena Witkiewicz (-1)
3."Sto lat Lenni i Margot" Marianne Cronin (+3)
4. "Dom Głosów" Donato Carrisi (-1)
5. "Milczący zamek" Kate Morton (-2)
6. "Zabójcza przyjaźń" Alice Feeney (-1)
7. "Kaktus" Sarah Haywood (-2)
8. "Ostatnia podróż Winterberga" Jaroslav Rubis (+3)
2. „Helena Rubinstein. Kobieta, która wymyśliła piękno” Michèle Fitoussi (-1)
3. „Harald. Czterdzieści lat na Spitsbergenie” Birger Amundsen (-2)
4. „Helena Majdaniec. Jutro będzie dobry dzień” Rafał Podraza (-2)
5. „Droga do marzeń” Krystyna Mirek (+3)
6. „Dom wschodzącego słońca” Aleksandra Janusz +4
7. „List” Anna Karpińska -5
8. „Postscriptum” Anna Karpińska -5
10. „Jesteś moja, dzikusko” Agnieszka Lingas-Łoniewska -6
Monika W.
2. „Cała szkoła mówi o mnie” Michelle Quach +3
3. „Arcymag” Charlie Holmberg -1
Wszystkim,
którzy czytali książki według podanego w ubiegłym miesiącu hasła - dziękuję.
Czekam oczywiście
na linki do książek, które nie doczekały się jeszcze opinii. Gdyby były
jakieś braki lub błędy proszę o
komentarz w tej sprawie.
Zapis zgłaszania książek:
"tytuł" autor [dajemy "" zawsze, niezależnie od tego czy dajemy link czy nie]
link
bez myślników - znacznie ułatwi mi to tworzenie podsumowania. Dziękuję :)
Zapraszam
serdecznie nowe osoby do przyłączenia się do nas. Udział w każdym
miesiącu nie jest obowiązkowy. Choć będę motywować, ale o tym w
regulaminie :)
ZASADY WYZWANIA na 2021 (zwróćcie uwagę na podwyższoną poprzeczkę, czyli zwiększoną minimalną liczbę stron):
- start wyzwania (1 edycja): 1 stycznia 2013r.; termin zakończenia 9 edycji: 31 grudnia 2021r.
- w wyzwaniu może wziąć udział każda osoba, niekoniecznie posiadająca bloga
- do wyzwania można przystąpić w dowolnym momencie
- wyzwanie z każdym nowym HASŁEM trwa miesiąc kalendarzowy i liczą się książki przeczytane dokładnie w miesiącu trwania hasła
- wyzwanie polega na przeczytaniu przynajmniej JEDNEJ, dowolnej książki miesięcznie, która będzie zgodna z podanym przeze mnie HASŁEM
- na swoim blogu zamieszczamy recenzję przeczytanej książki, lub chociaż krótką notatkę, a pod tym postem podajemy link do niej. Na dole recenzji proszę o umieszczenie informacji, że książka została przeczytana w ramach tego wyzwania. Można też zamieścić baner czy etykietę.
- Osoby, które nie posiadają bloga, zostawiają w komentarzu informację co przeczytały lub mogą przesłać do mnie recenzję to opublikuję na moim blogu wraz z podpisem autora (nie jest to konieczne, tylko gdyby ktoś miał ochotę)
- Za miesiąc zamieszczę podsumowanie z Waszymi osiągnięciami czytelniczymi oraz podam nowe HASŁO.
- W dowolnym momencie roku, nieregularnie, oprócz hasła, pojawi się kwartalne koło ratunkowe. Jest to hasło, które będzie obowiązywało przez 3 miesiące - w tym czasie można skorzystać z niego 1 raz (czyli w jednym, z trzech miesięcy kwartału) - w sytuacji, gdy normalne hasło nie do końca Wam odpowiada (wtedy kiedy go wybierzesz, czytasz tylko wg koła ratunkowego, nie mieszamy z normalnym hasłem). Ryzyko jest oczywiście takie, że nie wiecie co pojawi się kolejnych miesiącach...
- Do 2016r. wśród uczestników losowałam nagrodę książkową. Od 2017 są to DWA losowania! Pierwsze - wśród osób, które będą miały frekwencję 100% (w każdym miesiącu czytały wg Pod hasłem). Drugie - wśród trzech osób, które przeczytają najwięcej książek w 2021 roku - również rozlosuję książkę.
- By drugie losowanie było bardziej sprawiedliwe zaliczam tylko i wyłącznie książki powyżej 230 stron
- By uniknąć zgłoszeń, które czasem budzą wątpliwości - nie zaliczam: słowników, książek z przepisami, literatury typowo podróżniczej, albumów (ogólnie książek, gdzie królują fotografie), książeczek z zadaniami, łamigłówek, kolorowanek i pozycji typowo obrazkowych. Komiksy zaliczę, jeśli będą miały naprawdę sporo tekstu (foto zawartości należy wtedy wysłać na maila).
bezpieczeństwo gwarantowane
[przypominam, że w tym roku czytane książki muszą mieć minimum 230 stron]
Wyjaśnienie hasła:
W razie pytań jestem do dyspozycji, życzę powodzenia :)
Zapis zgłaszania książek:
"tytuł" autor [dajemy "" zawsze, niezależnie od tego czy dajemy link czy nie]
link
bez myślników - znacznie ułatwi mi to tworzenie podsumowania. Dziękuję :)















