piątek, 8 marca 2013

Katarzyna Michalak "Sklepik z Niespodzianką. Lidka"


Autor: Katarzyna Michalak
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 20 luty 2013
Liczba stron: 272
Seria: Sklepik z Niespodzianką tom 3


Od momentu kiedy przeczytałam "Sklepik z Niespodzianką. Bogusia" a potem "Sklepik z Niespodzianką. Adela" wiedziałam, że gdy tylko ukaże się tom trzeci muszę go mieć! O mojej miłości do książek Kasi Michalak wie Weronika - koleżanka z pracy - i chcąc sprawić mi ogromną radość podarowała mi Lidkę w prezencie urodzinowym, ale... miesiąc wcześniej :) Dzięki!

Sklepiki z Niespodzianką to druga seria - obok owocowej - książek tej autorki, którą miałam okazję czytać. Jeśli ktoś jeszcze nie zna jej twórczości to gorąco zachęcam, by rozpoczął swoją przygodę właśnie od Sklepików. Najlepiej od razu wszystkich trzech.

W tym miejscu tradycyjnie informacja: jeśli nie znasz dwóch pierwszych tomów serii, nie czytaj poniższej recenzji "Sklepiku z Niespodzianką. Lidka", bo zepsujesz sobie dobrą zabawę i emocje, towarzyszące lekturze.

Spokojna z reguły Pogodna tym razem wcale nie jest taka spokojna. Do miasteczka wkraczają napięcie, strach, determinacja i dramaty.
Opowieść rozpoczyna się w momencie, na którym zakończył się tom drugi, czyli na wiadomości o aresztowaniu Lidki. Co zrobiła? Oj, tego to ja się domyśliłam i miałam rację - porwała synka Konstancji. Z więziennej celi została wyratowana przez zeznanie samej Kici, ale to nie rozwiąże jej problemów emocjonalnych dotyczących posiadania dziecka. Nadal bowiem, to Tapl Madl jest matką a ona nie.
Bogusia przeżywa fakt, że jej ukochany nadal nie wraca z Australii a wieści, które do niej dotrą wcale nie podniosą jej na duchu. Choć patrząc przyszłościowo na brak hrabiego w jej życiu, przyniesie jej on dość nieoczekiwaną znajomość. Sklepik zyskuje nowych klientów i pomoc Stasi jest nieodzowna.
Adela stara się z całych sił sprostać roli matki i żony, nie zapominając przy tym o ratowaniu z przeróżnych opresji swoich przyjaciółek. Pani radna musi też zorganizować pomoc dla Danusi - matki Igora - oraz Kajtusia, synka Konstancji.

Na pierwszy plan tego tomu autorka wysunęła Lidkę. Wreszcie poznajemy jej dzieciństwo, relacje z bratem i rodzicami oraz powody, które tak bardzo wpłynęły na jej determinację w walce o bycie matką.
Pani weterynarz opowiada o swoich utarczkach z mężem o kolejne ciąże, gdyż Malinowski miał na ich temat odmienne zdanie. Kobieta dawała się szantażować, byle tylko móc po raz kolejny spróbować. Dlaczego? Jak zakończy się jej walka z Malinowskim? Czy kobieta będzie mogła tulić w ramionach swoje dzieciątko? Jak potoczy się życie jej przyjaciółek: Bogusi, Adeli, Konstancji i Stasi?

Nie, nie tego ja Wam nie powiem. Musicie po prostu sięgnąć po "Sklepik z Niespodzianką. Lidka". Serdecznie polecam!

A słodkości do wyzwania Pod hasłem? Oprócz typowych dla Niespodzianki pyszności: filiżanek z wielosmakową czekoladą, babeczek, placków drożdżowych z rodzynkami pojawiają się też staropolskie receptury na Herbatkę lipową z miodem i sokiem malinowym oraz Nalewkę poziomkową. Smacznego :)


Książkę przeczytałam w ramach wyzwań: Daj się zaczarować Kasi Michalak,  Trójka e-pik, Book z nami (2 cm), Pochłaniam strony bo kocham tomy, Pod hasłem, Polacy nie gęsi..., 52 książki

11 komentarzy:

 1. Ale się pyszne zrobiło. Ciekawe czy u mnie w bibliotece jest aktualnie do wypożyczenia..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oby była, bo przeczytałam ekspresem :) polecam!

   Usuń
 2. Książka czeka już na mnie na półce :) Uporam się z recenzyjnymi, to się za nią zabiorę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. czytaj szybko, bo Lidka jest pełna zdarzeń :)

   Usuń
 3. Coś mnie do tej pozycji ciągnie, ale nie wiem co. Musze koniecznie przeczytać!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jeśli czytałaś dwie poprzednie to koniecznie przeczytaj!

   Usuń
 4. Obiecuję sobie że w tym roku przeczytam jakąś książkę pani Michalak, same pochwały, może i mnie pani Michalak zaczaruje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja gorąco zachęcam do poznania jej twórczości :)

   Usuń
 5. Odpowiedzi
  1. polecam! książka pełna akcji!

   Usuń
 6. Już nie mogę się doczekać...Niech tylko wpadnie w moje ręce :)

  OdpowiedzUsuń

Przeczytałaś/-łeś to co napisałam, napisz co o tym myślisz, będzie mi miło :)

Zastrzegam sobie prawo do usuwania komentarzy anonimowych, obraźliwych i spamu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...