wtorek, 5 lutego 2019

Podsumowanie mojego czytelnictwa - styczeń 2019


Każdego roku w styczniu skupiam się na podsumowaniach poprzedniego roku i czytam mniej książek. W tym roku dodatkowo były ferie i nie liczyłam na tak dobry wynik... Ponad 3,5 tys. stron!A jak wyglądał Wasz styczeń? :)

Liczba przeczytanych książek: 10
Liczba przeczytanych stron: 3 538

Co w przeliczeniu na dni daje 114  stron dziennie.
Liczba stron przeczytanych w 2019:  3 538
E-booki w 2019: 0


W ramach wyzwań:

Mini czelendż 4 - 0
Pod hasłem - 5
Wyzwanie LC - 1
Zatytułuj się 2 - 0
 
52 książki  - 10
Dla dzieci  - 1
E-booki - 0
oFLAGowani - nie będę tutaj oznaczała, gdyż flagi będą się tworzyły z różnych miesięcy

 

Przeczytałam w tym miesiącu:    

"Martwe dusze" Daria Orlicz - książka o nienawiści, pogardzie, rozpaczy i skandalu. O zniszczonej reputacji, zdradach i głupocie. O niestałości w uczuciach, myśleniu innymi częściami ciała niż głowa oraz małomiasteczkowej społeczności, gdzie wszyscy wszystko wiedzą i jak bardzo ich duszą sekrety. Jest to historia o zabijaniu z różnych pobudek, porzuceniu, zazdrości, ale i samotności. Jednak jako że sama nie jestem przekonana do tej lektury, to Wam pozostawiam decyzję czy po nią sięgnąć.

"Finał 7" Kerry Drewery - świetna dystopia o poglądach, różnorodności, odmienności oraz odcieniach sprawiedliwości. O tym, jaką władzę mają ludzie bogaci, o korupcji, skandalach, nadziei i rozpaczy. Chwile radości są przyćmiewane przez śmierć skazanych, ich strach i ból, gdy nie rozumieją co się dzieje a odliczanie trwa. To musi być straszne... Polecam 'Finał' dla zwieńczenia serii, może dzięki tej lekturze, choćby jedna osoba zrozumie, że zawsze jest czas na przejście na stronę dobra.

"Ten jeden dzień" Kaira Rouda - to thriller doskonały! Trzyma w napięciu, zaskakuje, udowadnia że pozory mylą oraz przekonuje o wartości prawdziwej przyjaźni. Kaira Rouda stworzyła postacie idealnie odzwierciedlające targające ludźmi emocje. Przez książkę przewijają się wściekłość, pogarda, brak wstydu i sumienia, manipulacje, kłamstwa a prym wiedzie narcystyczny i toksyczny bohater. Książka grzechu warta!

"Nigdy ci nie wybaczę" Anna Mentlewicz - powieść w sposób naturalny pokazująca ludzkie emocje - zarówno pozytywne jak i negatywne. Jest to historia o zazdrości, nienawiści, prawdziwej przyjaźni, ale również o koneksjach, układach i wykorzystywaniu krzywdy innych. Opowieść o sławnych ludziach, którym nie zawsze sprzyja czy znajomości a wręcz mają wciąż 'pod górkę'. Trudne sytuacje rozładowuje humor za sprawą tekstów papugi - Żakuszka jest po prostu cudowną kreacją bohatera zwierzęcego a na dodatek królową miłości!

"Kto by się spodziewał?" Agata Przybyłek  - historia o samotności, poczuciu krzywdy, miłości która nie rdzewieje oraz próbie zdystansowania się do problemów i usamodzielnienia. Pełna humoru, ale i prawdziwego życia mazurska opowieść, w której znajdziemy rozdrapywanie ran, zazdrość, demony przeszłości oraz braterstwo dusz. Polecam!
"Jaki znak Twój?" Michał Rusinek - świetna pozycja, która wpasowała się do czasów teraźniejszych,  uaktualnionymi odpowiedziami na pytania Bełzy

"Ścigany" Katarzyna Michalak - zasypane śniegiem Bieszczady, ranny mężczyzna, poharatana przez życie kobieta i bliskość rodząca się w obliczu zagrożenia - taki jest "Ścigany". Książka sensacyjna, z wątkiem erotycznym i politycznym mataczeniem. Historia oparta na bezmiarze niesprawiedliwości, poniżenia, okrucieństwa, szantażu, samotności i rozpaczy. Poznacie co to ból matki, utrata bliskiej osoby, miłość, nienawiść czy poświęcenie. Ja jestem na tak i chętnie poznałabym ciąg dalszy, po takim finale :)

"Jeszcze jeden uśmiech" Magdalena Majcher - historia niezwykle poruszająca ludzkie serca, opowiadająca o dojrzałości, świadomych decyzjach, mamie-cudotwórczyni i złotych środkach oraz o zwyczajnych problemach zwykłych ludzi. Ale w żadnym wypadku nie są one małego kalibru. Wypalają wręcz dziurkę w najbardziej wrażliwym miejscu naszego serca a z oczu wyciskają niejedną łzę... Jest to opowieść o błędach młodości, strachu przed szczerą rozmową, ulotności szczęśliwych chwil czy spełnianiu cudzych marzeń.

"Jo@nna" Agnieszka Opolska - "Jo@nna" jest historią o miłości, seksualności, tęsknotach, stratach, marzeniach oraz pragnieniu akceptacji w obliczu tego, czego oczekują od nas inni. Jest to połączenie dramatu obyczajowego, romansu, sensacji i komedii pomyłek, co wcale nie sprawia, że jest to 'groch z kapustą'! W żadnym wypadku tego tak nie odbierajcie... Wartościowa, potrzebna, ukazująca manipulacje, niesprawiedliwość, brak pewności siebie czy potrzebę wybicia się poza stłamszenie i walkę o szczęście. Na ile ona się uda? Zapraszam Was do lektury

"Siedem cudów" Agata Przybyłek - opowieść otoczona magią świąt, pokazująca jak różnorodnie może wyglądać kilka dni poprzedzających Wigilię. Jak bardzo różnimy się w postrzeganiu czasu, który z założenia powinien być uroczysty i rodzinny. Jest to powieść przepełniona miłością, bliskością, radością, ale i problemami, rozdrapywaniem ran, tęsknotą, smutkiem czy samotnością. Teraźniejszość przeplata się z bolesnymi wspomnieniami bohaterów, a myśli o przyszłości przepełniają serca. Czy spełnią się tytułowe cuda?
Opublikowałam również:

- START wyzwania oFLAGowani - zapraszam do udziału - tutaj
- zaproszenie do udziału w autorskich wyzwaniach czytelniczych - tutaj
- podsumowanie Mini Czelendż 2018 - tutaj
- podsumowanie Pod hasłem 2018 - tutaj
- jak mi poszło w wyzwaniach w 2018 - tutaj
- zapowiedź książki Angeliki Ślusarczyk "Naucz się beze mnie żyć" - tutaj
- najlepsze książki 2018 - tutaj
- rozczarowania 2018 - tutaj
- duże rozliczenia i podsumowanie 2018 - tutaj 
- prosiłam Was również o uwagi, pomysły i zadałam parę pytań - tutaj i tutaj
Filmy:
'Nie otwieraj oczu' (2018) - 5,5/6
'Ralph Demolka w internecie' (2018) - na premierze w kinie, z córą na kinderbalu - dzieciaki siedziały jak zaczarowane, nawet do toalety żadne nie wyszło :)
Detektyw - 3 odcinki sezonu 3
'Powstrzymać mrok' (2018) - 2/6

11 komentarzy:

 1. Gratuluję świetnych wyników. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne to podsumowanie :) Ja zawsze pod koniec miesiąca zastanawiam się, do czego zaliczyć książki czytane poza wyzwaniami :D i czy wogóle je liczyć. Zazwyczaj robię to w notesie, bo od wielu lat spisuję przeczytane książki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :)
   Liczą się wszystkie czytane, nie pomniejszaj swych sukcesów brakiem dopasowania do wyzwań - to co poza to książki 2019 albo 52 książki 2019 :)
   Ja wcześniej spisywałam w zeszycie, ale potem zaczęłam przygodę z LC i tam mam wszystko :)

   Usuń
 3. Gratuluję! Ja styczeń zakończyłam jedynie z czterema pozycjami :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję :) 4 to też fajny wynik :) I jakże większy od zera!

   Usuń

Przeczytałaś/-łeś to co napisałam, napisz co o tym myślisz, będzie mi miło :)

Zastrzegam sobie prawo do usuwania komentarzy anonimowych, obraźliwych i spamu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...