czwartek, 8 listopada 2018

Dorota Skwark "Zabawki z papieru"


Autor: Dorota Skwark
Ilustrator: Maria Molenda
Liczba stron: 32/32/32/32
Format: 205x290 mm 
Seria: Zabawki z papieru tom 1/2/3/4


Często w życiu pojawiają się sytuacje, kiedy zmęczeni chcielibyśmy choć na chwilę zanurzyć się w fotelu z kubkiem herbaty i nacieszyć ciszą. Jednak dzieci z reguły mają inne zdanie w temacie odpoczynku rodzica i milion propozycji wspólnych zabaw... Że już o marudzeniu nie wspomnę :)

A my, rodzice, zwłaszcza matki musimy zająć czymś pociechę, zapewnić jej zajęcie podczas niepogody, choroby, jazdy samochodem czy pociągiem. Dzisiaj podzielę się z Wami wrażeniami dotyczącymi czterech książeczek-wycinanek z kieleckiego wydawnictwa MD - są ratunkiem we wspomnianych wcześniej sytuacjach.

Każda kartka to jedna zabawka, stworzona na sztywniejszym papierze, ale jednocześnie dostosowanym do niezbyt ostrych dziecięcych nożyczek. Propozycje w każdej części są mocno zróżnicowane - zabawki typowo dla dziewczynek, chłopców, świąteczne, na Dzień Mamy, Taty czy Babci. Są skarbonki, kartki, laurki, aniołki, maski na twarz, zawieszki, karmnik, samochodzik, młyn czy też różne zwierzątka. Ale to nie wszystko! Wybór jest ogromny.


Wszystkie oznaczenia zostały umieszczone na początku każdej książeczki w Legendzie:
A tak wyglądają przykładowe strony przed złożeniem:


W trakcie pracy:
O oto wyniki:
Kiedy otworzyłyśmy z córką pudełko z książeczkami od MD, najpierw zapanowała euforia a później... nie wiedziałam, że moje dziecko jest w ogóle w domu! Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Pati stworzyła nawet tekst reklamowy - chcesz pozbyć się dziecka nie mordując go? Kup mu książeczki z Wydawnictwa MD! :)
Gwarantuję długie godziny, kiedy dziecko będzie tworzyło kolejne dzieła i pozostanie nam tylko podziwianie :)

Owszem, w kilku przypadkach będzie potrzebowało pomocy dorosłego, ale Ośmiolatka większość zabawek potrafiła wykonać sama. Wystarczy przygotować dziecku klej, nożyczki, sznurek, watę i kredki.

Podsumowując - książeczki z serii 'Zabawki z papieru' to doskonała propozycja spędzenia wolnego czasu zarówno dla przedszkolaków, uczniów edukacji wczesnoszkolnej jak i rodziców. Dzieci nie tylko kształtują wyobraźnię, kreatywność, doskonalą sprawność manualną, ćwiczą dokładność i operowanie nożyczkami, ale również podnoszą swoją samoocenę, mogąc pochwalić się zabawkami zrobionymi samodzielnie. Ogromne zróżnicowanie zaproponowanych zabawek sprawia, że dziecko wciąż czuje się zaskoczone, kiedy zerka na kolejne strony. Niektóre dzieła będą płaskie, inne przestrzenne, pojawia się wiele odmiennych efektów pracy a nie tylko najbardziej znane dziecku laurki. Polecam!Za książeczki dziękujemy


7 komentarzy:

 1. Znakomite książeczki, a hasło Pati wymiata.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Doskonały sposób na spędzenie czasu z dzieckiem. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak, albo z dzieckiem albo rozwijanie samodzielności dziecka :)

   Usuń
 3. Bardzo pomysłowe i potrzebne książeczki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy w którejś z książeczek można zrobić konia? Bardzo mi się podobają te książeczki wylądują pod kilkoma choinkami :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Paulinko, cieszę się, że moja recenzja znów się przydała :)
   Ze zwierzątek są krowa, dinozaur, pszczółka, owca, słoń. Niestety konia nie ma, ale wierzę że każde dziecko znajdzie coś, co go zainteresuje.

   Usuń

Przeczytałaś/-łeś to co napisałam, napisz co o tym myślisz, będzie mi miło :)

Zastrzegam sobie prawo do usuwania komentarzy anonimowych, obraźliwych i spamu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...