poniedziałek, 16 kwietnia 2018

Nanogram wywiadu, czyli... jedno pytanie... #3
Nanogram wywiadu, czyli... jedno pytanie... odsłona trzecia - krótka i zabawna formuła, którą przedstawiam polskim pisarkom i pisarzom :)


W pierwszej odsłonie pod nazwą 'bezludna wyspa' pytanie brzmi:

"Zostajesz wysłana/-y na bezludną wyspę. Masz możliwość zabrania ze sobą jednej książki, jednego przedmiotu oraz... jednej osoby, której dotąd nie znałaś/-łeś... Przedstaw swoich towarzyszy :)"
  W trzecim odcinku odpowiada... Anna Mentlewicz - dziennikarka, scenarzystka, autorka słuchowisk radiowych; wydała dwie powieści o życiu dziennikarki telewizyjnej - "Pewna pani z telewizji" oraz "Zemsta na ekranie". Sporą rolę w jej życiu odegrało 3xM, czyli matematyka, muzyka oraz... medycyna.


A oto co/kogo zabrałaby na bezludną wyspę:

Gdybym miała wybrać jedną książkę to byłaby to Biblia. Może wreszcie miałabym czas i możliwość uważnego i dogłębnego przeczytania jej. Myślę, że to byłaby idealna lektura w takim miejscu jako inspiracja do medytowania i zastanawiania się nad Losem.
Co do jednego przedmiotu, który miałby mi pomóc żyć na bezludnej wyspie, to wzięłabym ze sobą zapalarkę do ognia, która nigdy nie przestaje działać. Tym przedmiotem na pewno zadziwiłabym Robinsona Cruzoe, którego wybrałabym jako towarzysza do życia na bezludnej wyspie, ale w takim momencie jego życia, kiedy już miał  kilkuletnie doświadczenie, jak ułożyć sobie wygodne życie daleko od cywilizacji. Wieczorami, siedząc razem przy ognisku, próbowalibyśmy zgłębiać Biblię, żeby resztę naszego wspólnego życia przeżyć bardziej będąc niż mając. Macie wrażenie, że osoby odpowiadające bardzo sprytnie radzą sobie z moim pytaniem? :)

2 komentarze:

Przeczytałaś/-łeś to co napisałam, napisz co o tym myślisz, będzie mi miło :)

Zastrzegam sobie prawo do usuwania komentarzy anonimowych, obraźliwych i spamu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...