czwartek, 12 kwietnia 2018

Nanogram wywiadu, czyli... jedno pytanie... #2Nanogram wywiadu, czyli... jedno pytanie... dziś drugi odcinek mojego nowego pomysłu :) Na tworzenie pytań i odpowiedzi a potem czytanie długich wywiadów nie zawsze jest czas - u mnie to krótka i zabawna formuła, którą przedstawię polskim pisarkom i pisarzom :)


W pierwszej odsłonie pod nazwą 'bezludna wyspa' pytanie brzmi:

"Zostajesz wysłana/-y na bezludną wyspę. Masz możliwość zabrania ze sobą jednej książki, jednego przedmiotu oraz... jednej osoby, której dotąd nie znałaś/-łeś... Przedstaw swoich towarzyszy :)"
 

źródło

Drugą ochotniczką, która odpowiedziała na moje - podobno 'trudne' - pytanie jest... Natasza Socha! Kiedy była mała chciała zostać chirurgiem; od zawsze nie lubiła apaszek oraz golfów.
Autorka dobrze przyjętej debiutanckiej powieści "Macocha", obecnie czytelnicy mogą sięgać po szeroki wachlarz powieści dla dzieci i dorosłych m.in. serię 'Matki czyli Córki'.

Oto jak z kłopotliwego pytania wybrnęła pisarka:


Zabieram ze sobą książkę „W poszukiwaniu straconego czasu” Prousta. W ten sposób oszukuję pytanie i udaje mi się zabrać siedem tomów, zamiast jednego. Wiem, Dzieła Lenina mają więcej, ale wolę Prousta.
Zabieram ze sobą osobę mówiącą w języku, którego nie znam. Niech to będzie Jo Nesbo i mówi do mnie po norwesku albo Carlos Ruiz Zafon i mówi po hiszpańsku. Przynajmniej nauczę się języka, a w momentach krytycznych pomilczymy sobie literacko.
Zabieram ze sobą przedmiot niepotrzebny do przeżycia, ale praktyczny. Notesik z ołówkiem. Bo przecież nigdy nie wiadomo, co wymyślimy wspólnie z Zafonem bądź Nesbo ;)


Jakże literackie klimaty :)
Bardzo dziękuję za wzięcie udziału w Nanogramie! :) 


A już niebawem kolejny Nanogram 'bezludna wyspa' :) 

4 komentarze:

Przeczytałaś/-łeś to co napisałam, napisz co o tym myślisz, będzie mi miło :)

Zastrzegam sobie prawo do usuwania komentarzy anonimowych, obraźliwych i spamu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...