wtorek, 3 grudnia 2013

Możesz pomóc w wydaniu książki!


Kilka słów od autora: Nazywam się Łukasz Grajewski. Aktualnie pracuję nad książką "Lekcje Niemieckiego", która w formie dziennikarskich tekstów i wywiadów opisywać będzie współczesne oblicze Niemiec. Ponieważ jest to autorska i niezależna inicjatywa, za pomocą portalu crowdfundingowego Polak Potrafi prowadzę zbiórkę pieniędzy na wydanie książki: http://polakpotrafi.pl/projekt/lekcje-niemieckiego.
Bardzo proszę o wsparcie. To może być złotówka przelana na Polak Potrafi, krótki tekst na blogu, albo wrzucenie filmiku promującego Lekcje Niemieckiego (znajduje się pod ww. linkiem) na Facebooka. Będę wdzięczny za każdy gest (...)


O książce: Lekcje niemieckiego to cykl tekstów o współczesnych Niemczech, które publikowałem w portalu Na Temat. Podczas dwumiesięcznego pobytu u naszych zachodnich sąsiadów opisałem zastaną rzeczywistość: miejskie ogrody w Berlinie, opuszczone ulice w Lipsku, rowerową infrastrukturę w Magdeburgu, politycznych Piratów, życie bezrobotnych, imigrantów oraz księży katolickich.

Książkowa wersja Lekcji Niemieckiego będzie kolejnym, głębszym etapem poznawania Niemiec. Dłuższa reportażowa forma i wywiady stworzą spójną całość. Na rozmowę zgodzili się m.in. były wicepremier RP profesor Jerzy Hausner, niemieccy działacze pozarządowi pracujący w Polsce Gert Röhrborn oraz Malte Koppe, korespondent dziennika Die Welt Gerhard Gnauck, polityk i analityk niemieckich Zielonych Ralf Fücks, teolog i dziennikarz niemieckiej stacji RBB Tomasz Kycia oraz liczni Polacy, którzy wyjechali do Niemiec za chlebem. Rozmowy staną się tytułowymi lekcjami o Niemczech, Polsce oraz o wspólnych wyzwaniach stojącymi przed nami. Wydawcą publikacji będzie Fundacja Wspólna Europa, a portal Na Temat objął proces wydania książki patronatem medialnym.

4 komentarze:

 1. Czy widzicie tu kwiatuszka...? ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aż poszukam, bo tekst kopiowałam. Zmieniać nie będę.

   Usuń
  2. Wiem, że to nie Twój tekst i nie zmienisz, ale błąd jest.

   Usuń

Przeczytałaś/-łeś to co napisałam, napisz co o tym myślisz, będzie mi miło :)

Zastrzegam sobie prawo do usuwania komentarzy anonimowych, obraźliwych i spamu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...