poniedziałek, 9 maja 2022

Podsumowanie mojego czytelnictwa - kwiecień 2022

 
 
W kwietniu nie przeczytałam kilkunastu książek. "Tylko" osiem, ale jedna liczyła ponad osiemset stron! :)
 
A jak Wam poszło w kwietniu?

 

 

 

Liczba przeczytanych książek8
Liczba przeczytanych stron:   3 630

Co w przeliczeniu na dni daje  121  stron dziennie.
Liczba stron przeczytanych w 2022: 15 061
E-booki w 2022: 2



W ramach wyzwań:

Abecadło z pieca spadło (nazwiska na C) - 4
Pod hasłem - 4


52 książki  - 8
Dla dzieci  - 0
E-booki - 1

Mini Czelendż 7 - okaże się na koniec roku



Przeczytałam w tym miesiącu:

"Alpaka czułości" Joanna Szarańska - zabawna i pełna przygód historia, której akcja w znacznej większości rozgrywa się pośród pól, lasów, nad rzeką i w trawie. Na głównym planie mamy wielbiącego fatałaszki zwierzaka, ciekawskie bliźnięta, zmęczonego weterynarza, barmankę na cenzurowanym, niesłownego przewodnika oraz starszą damę w stylowych rękawiczkach cierpiącą dla idei literackich.Opowieść Asi Szarańskiej to zawiedzione nadzieje, dziecięce marzenia, sekrety z przeszłości, które nadal nie pozwalają uspokoić sumienia, potrzeba wybaczenia sobie i innym. Polecam!

"Kłopoty w raju" Robyn Carr - usytuowana w pięknych okolicznościach przyrody historia o niełatwym życiu z człowiekiem, który myli, że żona jest jego własnością. Opowieść o strachu, lęku, przemocy stosowanej latami, o ciążach, porodach, poronieniach, poczuciu winy, obniżonym poczuciu własnej wartości oraz poszukiwaniu lepszego życia. W książce znajdziemy zdradę, rozwód, żałobę, tęsknotę, emocjonalne napięcie, poczucie odpowiedzialności za młodszych i słabszych, ale dla przeciwwagi jest też udzielana pomoc, poczucie wspólnoty, zaczarowane (choć zwyczajne) chwile oraz dzielenie się tragediami i zwycięstwami. Najważniejsze przesłanie płynące z lektury to być sobą! Polecam

"Kilka upalnych nocy" Anna Szczypczyńska - Jestem pewna, że i Wy odnajdziecie w tej powieści wiele ważnych prawd. Uświadomicie sobie ważne rzeczy. Bo Szczypczyńska obnaża pragnienia, pożądanie oraz potrzeby. To książka o tym, że aby coś zmienić, trzeba działać, samo się nie zdarzy. O tym, że nie należy wstydzić się potrzeb swojego ciała, nie dusić a eksponować. Szukać nowinek, podejmować swoje - a nie cudze - decyzje oraz cieszyć z drobiazgów.

"Miłość w rytmie punk rocka" Karolina Hejmanowska - pełna pasji, przyjaźni i miłości opowieść, która trzyma w napięciu i zaskakuje. To właśnie w tej historii znajdziecie pełen wachlarz uczuć - od pozytywnych poprzez obojętne aż do negatywnych. Strach, litość, odrzucenie, złość, zemsta i nienawiść, próba zrozumienia swoich błędów, zdrada, poronienia, potrzeba akceptacji, ojcowie nie potrafiący odnaleźć się w swojej roli, upokorzenie - to tylko kilka słów-haseł, jakimi mogę zachęcić Was do lektury tej książki. Jednak nie sposób opisać ją w tak krótkiej recenzji, by nie zdradzić Wam zbyt wiele psując tym samym niespodzianki autorki. Polecam!

"Zawsze będę cię kochać" Agata Przybyłek - opowieść o relacjach międzypokoleniowych, sztuce bycia razem, duszeniu się w związku oraz poszukiwaniu wolności. O tym, że czasami trzeba poczekać na właściwy czas a słuchając głosu serca dać sobie drugą szansę. Historia o tym, że związek to nie odrzucanie siebie i nie powinniśmy się w takiej relacji dusić. 
Weźcie ją pod uwagę wybierając lekturę dla siebie

"Mortalista" Max Czornyj - mocne opisy, pościgi, pogróżki, zemsta i gęsto ścielący się trup, choć czasem dość "przestarzały". Rozliczne brakujące elementy i wnioski czasem na wyrost wychodzą na pierwszy plan w spirali morderstw a w rozważaniach nad winnymi pojedynkują się logika i instynkt. Myślę, że spodobają się Wam opisane zagadki a ciekawość zostanie odpowiednio pobudzona. Sięgnij i przekonaj się czy to seria dla Ciebie.

"Dar morza" Diane Chamberlain - wspaniała powieść o zakazanej miłości, nieoczekiwanej ciąży, zniszczonej karierze, błędach przeszłości czy przeżywaniu żałoby. Wciąż pojawiają się nowe rewelacje, jest kryzys małżeński, rozwód, poczucie winy oraz brzemię ślubów czystości. Książkę czytało się wyśmienicie, wręcz płynęłam poprzez kolejne rozdziały a postacie z drugiego planu świetnie uzupełniały główne wątki. Naprawdę polecam!

"Niepokorna" Monika Cieluch - niegrzeczna historia o kobiecie - choć może powinnam napisać historia o niegrzecznej kobiecie - pragnącej spełniać marzenia, niekoniecznie podążając ścieżkami życia tak, jak spodziewają się tego po niej inni. Opowieść o pragnieniu stabilizacji, walce o szczęście, żalu, odtrąceniu, bliznach w sercu oraz o nadziei na lepsze jutro. O marzeniach, rozstaniach, bezradności i dramatach rodzicielskich. Polecam!

niedziela, 8 maja 2022

Monika Cieluch "Niepokorna"

 
 
 
Autor: Monika Cieluch
Wydawnictwo: Amare
Data wydania: styczeń 2022
Liczba stron: 460
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Monika Cieluch wydała już kilka książek, jednak ja poznałam jedynie "Do ostatniej kropli krwi" i wciąż pamiętam wyjątkową i oryginalną fabułę. "Niepokorna" kusiła mnie swoją okładką, zwiastując kobietę z charakterem, pragnącą namiętności. Czy tak było w rzeczywistości?


Ivy Storm jest w Paryżu. Miała witać Nowy Rok szampanem z Markiem, ale... Plany wzięły w łeb. Mężczyzna po trzech latach znajomości zerwał z nią w kolejce do odprawy bagażowej! Ależ "romantycznie", prawda? Dlatego owszem, Ivy spędza tę noc w mieście zakochanych, ale cała zapłakana w ramionach swojej przyjaciółki Poppy. To właśnie wtedy podjęła decyzję i złożyła obietnicę - w ciągu dwunastu miesięcy zrealizuje swoje największe marzenie i zostanie... matką! Będzie kochana mimo wszystko i nie będzie czuła się tak samotna...

Teoretycznie nie jest to nierealne, ale sposób jaki wybrała sobie trzydziestolatka na znalezienie ojca dla swojej pociechy.... Cóż... Czy klub dla swingersów to odpowiednie miejsce? Z czasem Ivy przekona się, że to była dość ryzykowna decyzja. A im bardziej będzie brnęła w kłamstwa i udawała, że nic nie czuje, tym bardziej będzie zagubiona w relacji, na którą się zgodziła. 


Autorka stworzyła nie tylko powieść erotyczną, ale przede wszystkim wielowątkową historię opartą na kilku trudnych tematach. Nie zdradzę Wam ich wszystkich, niechaj będą niespodziankami, byście najpierw poznali emocje i decyzje bohaterów a dopiero później wydarzenia, które je zapoczątkowały.  
Ivy nie ma łatwego życia, właściwie jedyną jej podporą jest Poppy, przyjaciółka, która wychowywała się w domu dziecka. Z rodzicami relacje zawsze były dziwne, bowiem nie akceptowali jej wyborów, zaś w pracy... Odkąd pojawił się nowy dyrektor naczelny, nie jest to już miejsce, w którym czułaby się swobodnie a obowiązki sprawiałyby jej przyjemność. 
Krytyka, pretensje, podważanie kompetencji.
W tle głowy zaś erotyczne uniesienia z klubu. Fascynacja, pozbycie się wstydu i rozkosz.

Było kilka takich momentów, które mną wstrząsnęły, nie spodziewałam się, że takie właśnie losy Cieluch zaserwuje swoim postaciom. Nie oczekiwałam aż takich traum i przeżyć w powieści erotycznej! Spodziewałam się raczej namiętności, uniesień, przyspieszonych oddechów, rumieńców i... dostałam to. Ale mocno rozbudowane obyczajowo.
W dwóch bardzo ważnych wątkach (Ann oraz Ryan) domyśliłam się prawdy dość szybko i tylko wyczekiwałam potwierdzenia, że miałam rację. Miałam.
 
Autorka kilkukrotnie rozdrapuje rany stworzonym przez siebie postaciom, nie pozwala im zapomnieć o krzywdach jakie ich dotknęły. Stawia ich przed trudnymi wyborami, by poczuli co to ból, współczucie, egoizm i rozsypane - jak odłamki szkła - pragnienia.

Drobny minus to literówki, które natrętnie jak muchy drażniły mnie podczas czytania.


Podsumowując - "Niepokorna" to niegrzeczna historia o kobiecie - choć może powinnam napisać historia o niegrzecznej kobiecie - pragnącej spełniać marzenia, niekoniecznie podążając ścieżkami życia tak, jak spodziewają się tego po niej inni. Opowieść o pragnieniu stabilizacji, walce o szczęście, żalu, odtrąceniu, bliznach w sercu oraz o nadziei na lepsze jutro. O marzeniach, rozstaniach, bezradności i dramatach rodzicielskich. Polecam!


 
 
Książka przeczytana w ramach kwietniowych wyzwań: Abecadło z pieca spadło, 52 książki
 
 
 
 
 
Za książkę dziękuję
 

 

piątek, 6 maja 2022

Melisa Bel "Kapitan Ross" - przedpremierowo




Autor: Melisa Bel
Wydawnictwo: Melisa Bel
Data wydania papierowego: planowana na 31 maja 2022 (premiera na Legimi 5 maja)
Liczba stron: 348
Seria: Niepokorni  tom 4 






Londyn, 1819

To ja, Helen Williams, córka lady Amelii i markiza Ralfa.
Powiem Wam coś w tajemnicy... Zawsze chciałam być idealna dla mojej matki i wiem, że patrząc na moją siostrę i na mnie, to ja byłam pupilką. Matka chciałaby dla mnie bogatego męża, najlepiej księcia! Ech... Niby chciałabym mieć kogoś bliskiego, zwłaszcza teraz, kiedy moja przyjaciółka Charlotte jest już od miesiąca szczęśliwą mężatką, ale mężczyźni widzą we mnie tylko posag i urodę... Dlatego od trzech sezonów nie wybrałam żadnego z zainteresowanych mną dżentelmenów jako tego, który może starać się o moją rękę. Myślicie, że znajdę kogoś, na kogo warto było tak długo czekać a przy okazji zostanie zaakceptowany przez rodziców?


Na balu u państwa Hamiltonów, wydanym na miesiąc po ich ślubie, pojawia się przyjaciel Jamesa - kapitan Ross Mortimer, którego czytelnicy serii 'Niepokorni' mieli okazję poznać epizodycznie już w poprzednim tomie - "Wilczy lord". Choć skandalista i samotnik nie jest tak naprawdę typowym uczestnikiem przyjęcia, bowiem rozmawia z gospodarzami stojącymi na tarasie. 
Ross nie stosuje zasad i reguł śmietanki towarzyskiej, bowiem nie lubi ich hipokryzji i wyniosłości. Podchodzi luźno do ubioru i miewa wiele kobiet, zapewne w każdym porcie... Dziś ma jednak dla przyjaciela radosną wiadomość - po kilku miesiącach na lądzie jutro wypływa na Kasjopei do Indii Zachodnich! Dodatkowo cieszy go fakt, że nie miał okazji spotkać ojca ani brata, bowiem nie ma na to ochoty - już nigdy! Jaka tajemnica się tutaj kryje?
 
Niespodziewanie z balu zostaje porwana Helen... Chociaż jeszcze chwilę wcześniej oddawała się namiętnym pocałunkom!
Nikt nie ma wiedzy gdzie jest, kto ją porwał i dlaczego... Zresztą ona sama niewiele wie i mylnie upatruje w Rossie porywacza. Jednak on jest nie mniej zaskoczony, kiedy dostrzega na Kasjopei dość wymęczoną, ale nadal blond piękność. Honorowo zaprasza kobietę do swojej kajuty, jednak żadne z nich nie spodziewa się w tamtym momencie, jak bardzo emocjonujące tygodnie ich czekają. Zwłaszcza, że Helen nadal nie jest całkowicie bezpieczna...
 
On kocha wolność i niezależność. 
Ona widzi w małżeństwie tylko smutny obowiązek i spełnienie woli rodziców. 
On jest podatny na kobiece wdzięki i najchętniej zerwałby z niej każdą sztukę odzieży. Jego nastawienie zmienia się w chwili, gdy poznaje prawdę co do jej pochodzenia...
Ona dzięki niemu odkrywa, że ma uczucia! Już myślała, że jest zimna  i obojętna...
Co wydarzy się między tą dwójką na statku? Czy to tylko chwilowy romans córki markiza z wydziedziczonym kapitanem, bo w czy w takiej konfiguracji mają szansę na coś więcej?
 
 
To wyjątkowy tom tego cyklu, bowiem z uwagi na fakt, iż duża część fabuły skupia się na akcji jeden na jeden, czyli Helen i Ross we dwoje w kajucie, autorka musiała wspiąć się na wyższy poziom, by czytelnika zatrzymać, zaintrygować, zachwycić. Musiała, nie musiała, ale chciała i wyszło jej to świetnie! Dwójka głównych postaci nie tylko się nie pozabijała, ale dostarczyła czytelnikowi niezłej rozrywki - poczynając od żonglerki słownej na różne tematy, poprzez przełamywanie swoich barier i lęków, na namiętności i pożądaniu kończąc. Zwykłe czynności pod pokładem statku urosły do rangi nadzwyczajnej, choćby "zwykła" kąpiel czy golenie! Pikanterii scenom w kajucie - poza typowymi namiętnościami - dodają nocne rozmowy Helen, która przez sen ujawnia swoje myśli, z czego skwapliwie korzysta kapitan.Tylko czy on sam wyzna kobiecie prawdę o sobie?

Melisa Bel świetnie wczuła się w różnorodnych bohaterów - pozytywnych i negatywnych - racząc nas ironią, sarkazmem i ogromną dawką humoru. Doskonała jest również zmienność w dialogach - raz są to typowo lekkie i przyjacielskie pogawędki, by już za chwilę raczyć nas wymuskanym tonem i słownictwem wypowiedzi z wyższych sfer. No i jeszcze przepełnione pożądaniem - skrywanym i jawnym - sceny... Pod tymi względami to - według mnie - najlepszy tom serii!
Książce nie brakuje też lekkości, jakby zdania pisały się same, od dawna siedząc w głowie autorki.



Podsumowując - "Kapitan Ross" jest pełnym wybornego humoru romansem historycznym, który zabierze czytelnika w świat wyższych sfer i odsłoni prawdę o bogatych i zadufanych w sobie. Czy każdy będzie potrafił zgodzić się na ustępstwa, by uszczęśliwić bliskich?
Nie powieści nie brakuje buntowników, skandali, tajemnic i niespodziewanych powrotów z przeszłości, które są o krok od zburzenia przyszłości. 
To historia o miłości, przyjaźni, pożądaniu i pokonywaniu przeszkód od losu, o wybaczeniu, zmianach i priorytetach, o rozpaczy, zranionej dumie i złamanym sercu. Polecam!
Dla wielbicieli historii romantycznych - idealna! Miłośnikom kryminałów i thrillerów zabraknie jednego - wyjaśnienia losów porywaczy - tak, mam na myśli na przykład siebie. To jednak nie zmienia faktu, że książka jest lekka, przyjemna i nadaje się do odprężenia pośród szumu fal słyszanych z Kasjopei! A finał zwiastuje, idący ku kulturze wysokiej, piąty tom cyklu 'Niepokorni'.




Książka przeczytana w ramach wyzwań: 52 książki



Za książkę dziękuję Autorce

poniedziałek, 2 maja 2022

Kwietniowa dwunastka, czyli stosikowo

 
 
Ile książek przyniósł Wam kwiecień?
U mnie na plus jest "tylko" 12 tytułów, co tak naprawdę jest bardzo pozytywną informacją, bowiem to jedna z mniejszych liczb :D A dzięki temu większe szanse na zmniejszenie stosu hańby :)


Które z poniższych tytułów już przeczytane? Macie? W planach? Jakieś oceny? 
Czekam na kilka słów :)


A oto i stos:

Od góry (w takiej kolejności przybywały):
  • "O włos" - wygrana na IG u @mozaikaliteracka
  • "Cienie zła" - do recenzji od Wyd. Filia
  • "Za przyjaźń!" - do recenzji od Wyd.Luna
  • "Zielone oczy driady" - do recenzji od Wyd. Znak literanova
  • "Już nie czekam" - zakup własny
  • "Dziewczyna z Berlina" - niespodzianka od Wyd. Filia
  • "Oskarżona" - do recenzji od Wyd. Purple Book
  • "Gwiazdy nigdy nie gasną" - do recenzji od Wyd. Flow
  • "Znikniesz bez śladu" - do recenzji od Taniej Książki
  • "Karma" - wygrana u Autorki na IG
  • "Którędy do raju" - do recenzji od Wyd. Luna
  • "W maratonie życia" - jw.





niedziela, 1 maja 2022

Podumowanie kwietnia oraz hasło na maj 2022 - Pod hasłem

Nastał maj!
I wbrew wcześniejszym prognozom pogoda jest całkiem przyzwoita - świeci słońce!
 
Życzę Wam udanej majówki i zaczytanego miesiąca! :)

 
BARDZO dziękuję wszystkim, którzy spełnili moją prośbę i pozostawili linki do weryfikacji dat urodzeń autorów lub przesłali mi zdjęcia czy zrzuty ekranu - bardzo mi pomogliście! :) 
Ci, którzy tego nie uczynili lub jest z weryfikacją inny problem - zostało to odnotowane przy Waszych zgłoszeniach poniżej. Proszę o uzupełnienie :)

 
Podsumowanie kwietnia 2022
Hasło brzmiało: A (autorzy urodzeni w latach 60. i 80. oraz 680+) oraz B (70. i 90. oraz 580+)
 
 
Wyzwanie ukończyło 16 osób . Przeczytałyśmy razem 59 książek
 
 
 
Statystyki:

  • na pierwszym miejscu znalazła się Bociankowa77 z 14 książkami - brawo! 
  • na drugiej pozycji zaś Bożena T. - 12 lektur - gratuluję!
 
 
 
Zestaw A
martucha180
l.60
1. „Do zakopania jeden trup” Iwona Banach
2. „Śmierć na blogowisku” Iwona Banach
 
Paulina Sarnecka
l. 60.
1. "Lisia dolina" Charlotte Link
2. "Bądź zdrowa Lizbono" Ana Veloso
3. "Moje serce w dwóch światach" Jojo Moyes 
 
Aine
l.80
1. "Alpaka czułości" Joanna Szarańska
2. "Zgiń, przepadnij" Olga Rudnicka
3. "Tajemnica carycy" Małgorzata Starosta
 
Maria Kasperczak
1. "Mój kochany mąż" Kimberly Belle (lata 60)
2. "Ukochane dziecko" Romy Hausmann (lata 80)
3. "Mortalista" Max Czornyj (lata 80)
 
Sylwia
1. "Trzynasta opowieść" Diane Setterfield (lata 60.)
2. "Mleko matki" Nora Ikstena (lata 60.)
 
Gosia
1. „Psi park” Sofi Oksanen

ejotek
l.80.
1. "Kilka upalnych nocy" Anna Szczypczyńska
2. "Mortalista" Max Czornyj
3. "Alpaka czułości" Joanna Szarańska
 
680+
4. "Miłość w rytmie punk rocka" Karolina Hejmanowska
 
 
Zestaw B
kolorowa.ewelina
l.70.
1. "Córka generała" Magdalena Witkiewicz
2. "Anioł z Auschwitz" Eoin Dempsey
3. "Biała róża czarny las" Eoin Dempsey
4. "Nić Arachny" Renata Kosin
5. "Słowiański amulet" Renata Kosin
6. "Gwiazdy nigdy nie gasną" Agnieszka Zakrzewska
 
Kazik
l.70. 
1. "Cybulski. Podwójne salto" Dorota Karaś
 
Agnesto
l. 70.
1.
"Most" Isabelle Margot Moulin 
 
Monika W.
70-te
1. "Drzewko szczęścia" Magdalena Witkiewicz
2. "Listy pełne marzeń" Magdalena Witkiewicz
580+
3. "Światło nie może zgasnąć" Diane Chamberlain

Bożena T.
70-te
1. "Nalewka zapomnienia" Kasia Bulicz-Kasprzak
2. "Wkręcona w rodzinę" Natasza Socha
3. "Dziewczynka, która widziała zbyt wiele" Małgorzata Warda
4. "Sanatorium pod zegarem. Jak pies z kotem. Tom 1" Liliana Fabisińska
5. "Weranda na Czarcim cyplu. Jak pies z kotem. Tom 2" Liliana Fabisińska
6. "48 tygodni" Magdalena Kordel
7. "Srebrna łyżeczka" Magdalena Witkiewicz
8. "Opowieści niewiernej" Magdalena Witkiewicz
9. "Wszystko nie tak!" Izabela Frączyk
10. "Wszystko nie tak! Tom 2" Izabela Frączyk

90-te
11. "Jaśmina" Anna Szafrańska
12. "Tak smakuje miłość" Agata Przybyłek
 
Bociankowa77
Lata 90
1. "Kto jak nie ja" Agata Przybyłek
2. "Droga, którą przeszłam" Agata Przybyłek
3. "Grzechu warta" Agata Przybyłek
4. "Najważniejszy" Magdalena Majcher
5. "Obca kobieta" Magdalena Majcher
6. "Znany szum morza" Magdalena Majcher
 
580+
7. "Twoja wina" Danuta Awolusi
8. "Zapomniany Legion" Ben Kane
 
Lata 70
9. "Opowieść niewiernej" Magdalena Witkiewicz
10. "Niegrzeczne last minute" Magdalena Witkiewicz
11. "Pensjonat marzeń" Magdalena Witkiewicz
12. "Kolebka:teraz, kiedyś, później" Alina Krzywiec
13. "Tu jeszcze nie raj" Alina Krzywiec
14. "Długa zima w N." Alina Krzywiec
 
pasjonatka książek
1. „Ostatni śnieg tej zimy” Natalia Sońska (lata 90.)
2. „Kto jak nie ja!” Agata Przybyłek (lata 90.)
3. „Magiczna podróż” Kasia Bulicz-Kasprzak (lata 70.)
4. „Zanim wyznasz mi miłość” Magdalena Kordel (lata 70.)
5. „Córka generała” Magdalena Witkiewicz (lata 70.)
6. „Kiedy zniknę” Agnieszka Lingas-Łoniewska (lata 70.)
7. „Za przyjaźń” Anna Sakowicz (lata70.)

Iwona
l.70.
1. „Pasja według Einara” Elżbieta Cherezińska
2. „Życie jak malowane” Karolina Wilczyńska
3. „Dom pełen słońca” Karolina Wilczyńska
4. „Czas tajemnic” Marzena Rogalska
5. „Kres czasów” Marzena Rogalska
6. „Ostatnia nadzieja” Marzena Rogalska
 
monweg
1. "Sąsiad" Lisa Gardner


 
Koło ratunkowe - Nie ma to jak długość

-*-*-*-*-*-*-*-*-*
 
Wszystkim, którzy czytali książki według podanego w ubiegłym miesiącu hasła - dziękuję. Czekam oczywiście na linki do książek, które nie doczekały się jeszcze opinii. Gdyby były jakieś braki lub błędy proszę o komentarz w tej sprawie.


Zapraszam serdecznie nowe osoby do przyłączenia się do nas. Udział w każdym miesiącu nie jest obowiązkowy.  Choć będę motywować, ale o tym w regulaminie :)
 
-*-*-*-*-*-*-*-*-*
 
 

 
 ZASADY WYZWANIA na 2022 :
  • start wyzwania (1 edycja): 1 stycznia 2013r.; termin zakończenia 10 edycji: 31 grudnia 2022r.
  • w wyzwaniu może wziąć udział każda osoba, niekoniecznie posiadająca bloga
  • do wyzwania można przystąpić w dowolnym momencie
  • wyzwanie z każdym nowym HASŁEM trwa miesiąc kalendarzowy i liczą się książki przeczytane dokładnie w miesiącu trwania hasła
  • zgłaszając mi książkę zachowaj proszę taki zapis: "tytuł" autor    link   (jeśli hasło tego wymaga, po autorze napisz kategorię po myślniku lub w nawiasie; czasami hasło wymaga innego rodzaju zgłoszenia np. trzeba zacząć od autora, ale będę o tym wtedy pisać)
  • wyzwanie polega na przeczytaniu przynajmniej JEDNEJ, dowolnej książki miesięcznie, która będzie zgodna z podanym przeze mnie HASŁEM
  • na swoim blogu (lub innej stronie z opiniami) zamieszczamy recenzję przeczytanej książki, lub chociaż krótką notatkę, a pod tym postem podajemy link do niej. Na dole recenzji proszę o umieszczenie informacji, że książka została przeczytana w ramach tego wyzwania. Można też zamieścić baner czy etykietę.
  • Osoby, które nie posiadają bloga, zostawiają w komentarzu informację co przeczytały lub mogą przesłać do mnie recenzję to opublikuję na moim blogu wraz z podpisem autora (nie jest to konieczne, tylko gdyby ktoś miał ochotę)
  • Za miesiąc zamieszczę podsumowanie z Waszymi osiągnięciami czytelniczymi oraz podam nowe HASŁO.
  • W dowolnym momencie roku, nieregularnie, oprócz hasła, pojawi się kwartalne koło ratunkowe. Jest to hasło, które będzie obowiązywało przez 3 miesiące - w tym czasie można skorzystać z niego 1 raz (czyli w jednym, z trzech miesięcy kwartału) - w sytuacji, gdy normalne hasło nie do końca Wam odpowiada (wtedy kiedy go wybierzesz, czytasz tylko wg koła ratunkowego, nie mieszamy z normalnym hasłem). Ryzyko jest oczywiście takie, że nie wiecie co pojawi się w kolejnych miesiącach...
  • Do 2016r. wśród uczestników losowałam nagrodę książkową. Od 2017 są to DWA losowania! Pierwsze - wśród osób, które będą miały frekwencję 100% (w każdym miesiącu czytały wg Pod hasłem). Drugie - wśród trzech osób, które przeczytają najwięcej książek w 2022 roku - również rozlosuję książkę.
  • By drugie losowanie było bardziej sprawiedliwe zaliczam tylko i wyłącznie książki powyżej 230 stron (liczba stron minimalnych nie zmienia się w tym roku)
  • By uniknąć zgłoszeń, które czasem budzą wątpliwości - nie zaliczam: słowników, książek z przepisami, literatury typowo podróżniczej, albumów (ogólnie książek, gdzie królują fotografie), książeczek z zadaniami, łamigłówek, kolorowanek i pozycji typowo obrazkowych. Komiksy zaliczę, jeśli będą miały naprawdę sporo tekstu (foto zawartości należy wtedy wysłać na maila).
 
-*-*-*-*-*-*-*-*-*
 
 HASŁO na maj:
szwedzki stół


Kwartalne koło ratunkowe [kwiecień-czerwiec]
Nie ma to jak długość...
 
 

 
Wyjaśnienie hasła:
 
W maju proponuję Wam kilka haseł (ponieważ są dość wąskie) - czytanie jest dowolne, ile chcecie i do którego/których chcecie. Minimum to jedna książka a reszta zależy od Was. Proszę tylko podczas zgłaszania po myślniku zapisać jakie to hasło. Osoby, które nie piszą recenzji proszone są o link do książki, w przypadku, gdy potrzebna mi będzie do weryfikacji np. okładka czy opis. Może też być zdjęcie z treści :D

Oto hasła:
  • schody (na okładce widoczne lub występują w tytule)
  • Polski, ale... (autor/-ka jest Polakiem, ale na stałe mieszka za granicą)
  • cały, ale incognito (cała postać ludzka jest na okładce widoczna tyłem - czyli od czubka głowy po stopy musi być widoczna)
  • dyskryminacja imienna (główny bohater/-ka ma imię rozpoczynające się na literę O, E lub I )
  • kontrast miejscowy (akcja książki, przynajmniej w części rozgrywa się w Hiszpanii, Chinach lub Irlandii)
 

Wyjaśnienie koła:
 
W aktualnym kwartale ratować będziemy się czytaniem książek, które mają długie tytuły - minimum 5 słów, czyli 4 spacje.
Liczy się tylko tytuł główny. Podtytuły czy nazwy serii nie.

 
Koło ratunkowe można wybrać RAZ na kwartał, czyli wybierając w kwietniu, to w maju i czerwcu nie można już niego skorzystać.
Kiedy pojawi się kolejne koło ratunkowe, znów można z niego skorzystać raz. Nawet jeśli korzystało się z poprzedniego koła ratunkowego. 

 


 
W razie pytań piszcie - komentarz / mail / Messenger / sms. Byle nie poprzez wiadomości na FB

POWODZENIA!
 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...