wtorek, 5 maja 2020

Podsumowanie mojego czytelnictwa - kwiecień 2020
Hej moliki książkowe :)
Jak tam Wasze kwarantannowe czytelnictwo?
Czytacie więcej czy mniej?

U mnie w kwietniu niby tylko 8 pozycji, ale były dość grube i wynik ponad 3 tysięcy stron uważam za świetny, biorąc pod uwagę absorbującą 9-latkę, jej chorobę i nauczanie.Liczba przeczytanych książek:   8
Liczba przeczytanych stron:   3 036

Co w przeliczeniu na dni daje 101 stron dziennie.
Liczba stron przeczytanych w 2020: 12 596
E-booki w 2020: 5W ramach wyzwań:

Abecadło z pieca spadło - 2
Mini Czelendż 5 - 1
Pod hasłem - 2
Wyzwanie LC - 2
Zatytułuj się 3 - 0
 
52 książki  - 8
Dla dzieci  - 0
E-booki - 2

Przeczytałam w tym miesiącu:    

"Ocalić życie" Zofia Ossowska - bardzo poruszająca historia ludzi, którzy musieli wybierać kto przeżyje trudny, wojenny czas. Niezwykła powieść o bohaterstwie i poświęceniu, poszukiwaniu prawdy o sobie i swojej przeszłości, przegrywaniu z nałogiem, błędach, ale i życiowej przemianie. Wyborna i niezmiernie emocjonalna opowieść o poczuciu winy, bolesnych wspomnieniach, przebaczeniu, nierozwiązanych sprawach, nieustępliwości, zagubieniu się w trudnej rzeczywistości oraz dorastaniu ze świadomością adopcji. Bohaterowie musieli stawić czoła przeszłości, pogodzić się z błędami i decyzjami innych a dzięki determinacji i wewnętrznej sile potrafią dążyć do celu, choćby był daleko.

"To będą piękna święta" Karolina Wilczyńska - powieść jest wisienką na torcie serii 'Stacja Jagodno'. Spotkacie tutaj demony przeszłości, dowiecie się że miłości nie można kupić, zobaczycie jak można zagłuszać wyrzuty sumienia. Poznacie świat alkoholizmu, pracoholizmu, strach dzieci, złamane serca oraz ucieczkę przed przeszłością. To opowieść o wybieraniu samotności, by nie zostać zranionym, o naprawianiu błędów, marzeniach, determinacji w dążeniu do celu, chwilach radości, ale i smutku. Dla wielbicieli powieści obyczajowych oraz tych, którzy cenią "pióro" Karoliny Wilczyńskiej!

"Diabelski Hrabia" Melisa Bel - powieść o intensywnej namiętności, pożądaniu, wdzięczności, dumie i poniżeniu. O trudnych relacjach rodzinnych, braku wybaczenia innym a przede wszystkim sobie. O ratowaniu słabszych, przyjaźni i próbach swatania, o głupocie, nadmuchanym honorze, zazdrości oraz demonach przeszłości. Idealnie wpasowująca się w gatunek romansu historycznego książka, która traktuje o bólu, odrzuceniu, żalu a przede wszystkim o wszechmocnej miłości. Gorąco Wam polecam lekturę!

"Ślepiec" Max Czornyj - lekki i dobrze czytający się kryminał z dość krwawymi morderstwami, zaskakującą akcją i ślepymi zaułkami. To historia przepełniona emocjami, nie brakuje w niej lęku, żalu, bezsilności, rozczarowania czy naiwności. Bohaterowie nie szczędzą nam wściekłości, rozpaczy, niedopowiedzeń a my śledzimy z zapartym tchem ich oszustwa, podstępy i postępy, poznajemy ich podejrzenia i dowiadujemy się, że czasami jedno wypowiedziane przez kogoś słowo lub zdanie ma ogromne znaczenie. Polecam!

"Tajemnica Black Rabbit Hall" Eve Chase - powieść o plusach i minusach posiadania rodzeństwa a przede wszystkim o więzi między bliźniętami, kłamstwach, rozpaczy, niezależności, poczuciu winy, strachu, pierwszych zauroczeniach, stosunkach przyrodniego rodzeństwa. O śmierci ukochanej Mamy, rządach macochy oraz obojętności ojca. Historia przepełniona tęsknotą, miłością, brakiem stabilizacji oraz domostwem pełnym zagadek, sekretów i porzuconych w pośpiechu przedmiotów należących do poprzednich mieszkańców, które pokryte kurzem nadal noszą w sobie chwile pełne radości i życia.

"Grób" Max Czornyj - kryminał dla osób o mocnych nerwach, którym nie straszne brutalne opisy tortur i krzywd. W tej książce prym wiodą narkotyki, samotność i wyrzuty sumienia a także zbiegi okoliczności, determinacja w ujęciu sprawcy oraz nadzieja na odzyskanie wolności. Autor pokazał kiedy najbardziej ludzie doceniają życie i odczuwają potrzebę drugiego człowieka; że nie każdemu możemy ufać, bo najbardziej prawi czy spokojni potrafią być złymi do szpiku kości. Gorąco polecam!

"Facet z pocztówki" Elżbieta Ceglarek - ciekawa i godna polecenia powieść z nutką sensacyjną, w której można poćwiczyć bycie detektywem. Jest to historia pełna niepokoju, niepewności, łez, rozpaczy i tęsknoty. O odwadze, nowych szansach, podejmowaniu życiowego ryzyka czy pielęgnowaniu przedmiotów po zmarłym oraz pamięci po nim. Prawda, fikcja i kłamstwa nieustannie mieszają się ze sobą sprawiając, że z każdym kolejnym rozdziałem zmierzałam ku końcowi coraz szybciej. Polecam!

"Kratki się pani odbiły" Jacek Galiński - komedia kryminalna z akcją za więziennymi murami. Ambitna i kreatywna starsza pani pokazuje nam swoje postrzeganie jakże odmiennego świata, w którym panuje szczególna hierarchia, rozmawia się o marzeniach, ale i o życiu na zewnątrz czy o przeszłości, gdzie o godność trzeba walczyć a czasami i o innych. Historia, która pokazuje, że powinniśmy doceniać to, co mamy oraz wykorzystywać możliwości, by spełniać marzenia.
Filmy (Netlix i HBO GO):

"Krzyżówkowe zagadki: Przeklęty klejnot" (2019) - 5/6
serial 'Dom z papieru' (2017) - część 1, część 2, część 3

12 komentarzy:

 1. Gratuluję świetnego miesiąca! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam twoje podsumowania. Bardzo motywujące do nadrabiania zaległości czytelniczych. Aż czekam, aby i mnie jakaś książka tak porwała, żebym nie mogła przez cały dzień się od niej odkleić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, cieszy mnie to :) Uwielbiam motywować i uwielbiam książki, które porywają - obecnie 6 tom o komisarzu Deryło Maxa Czornyja :D

   Usuń
 3. Mnie również udało się przeczytać w kwietniu 8 książek i jestem z tego bardzo zadowolona, bo książki także nie były zbyt cienkie. 😊

  OdpowiedzUsuń
 4. Uważam, że to świetny wynik. U mnie umiarkowanie. Mogło być lepiej. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie nareszcie więcej :) Przeczytałam 8 książek, jedną kończyłam, kolejną przeczytałam do połowy i wysłuchałam 2 audiobooków :D

  OdpowiedzUsuń

Przeczytałaś/-łeś to co napisałam, napisz co o tym myślisz, będzie mi miło :)

Zastrzegam sobie prawo do usuwania komentarzy anonimowych, obraźliwych i spamu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...