czwartek, 11 kwietnia 2019

Relacja ze spotkania autorskiego z Michałem RusinkiemJak można wykorzystać fakt, że szkoła nieczynna, bo trwa strajk nauczycieli? Opcji jest wiele, ale we wtorek 9 kwietnia wraz z córą wybrałyśmy się do Empiku Bonarka Kraków, by wziąć udział w spotkaniu autorskim z Michałem Rusinkiem, które poprowadziła Monika Szubrycht.

Na spotkaniu większość widowni stanowiły dzieci, z którymi Rusinek potrafi nawiązać świetną relację! Były żarty, ale również odpowiedzi całkiem serio, dotyczące książki, na okoliczność której się spotkaliśmy, czyli "Jaki znak twój? Wierszyki na dalsze 100 lat niepodległości" [o której pisałam tutaj].


Zarówno prowadząca, jak i autor przeczytali swoje ulubione wierszyki z tejże książki, co poprowadziło do konkluzji, że Polska jest w nas, nawet jeśli mieszkamy poza jej granicami.

Michał Rusinek ma w swoim dorobku niemal sto książek - jako autor lub tłumacz. O rodzinę, szkolne oceny oraz zachowanie, ulubione książki oraz początki pisania wypytały autora dzieci. Nie pominęły również pytania o wiek :) Pytań było wiele, nawet nie wiecie jak kreatywne potrafią być dzieciaki!

Spotkanie zakończyło się podpisywaniem książek.Pati bardzo się ucieszyła, że poznała osobiście Michała Rusinka, żałowała jedynie że było okazji, by powiedzieć wiersz "Kto ty jesteś?", którego uczyła się do konkursu recytatorskiego :)

6 komentarzy:

 1. Świetna alternatywa na wolny dzień. Dzieciaki są bardo ciekawskie. Tydzień temu u siebie w szkole zorganizowałam spotkanie z autorką książek dla dzieci i tam też padło pytanie o wiek.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za bardzo ciekawą relację. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie bym się wybrała na spotkanie z Rusinkiem. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow, ale duża panna z tej twojej córki.
  Książki Pana Rusinka i u nas na półce stoją. Lubię jego poczucie humoru.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ano rośnie :)
   Jest świetny w relacjach z dziećmi

   Usuń

Przeczytałaś/-łeś to co napisałam, napisz co o tym myślisz, będzie mi miło :)

Zastrzegam sobie prawo do usuwania komentarzy anonimowych, obraźliwych i spamu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...