środa, 3 grudnia 2014

"Trudne emocje u dzieci. Jak wspólnie rozwiązywać problemy w domu i w szkole" - zapowiedź

Jesteś rodzicem? Jesteś nauczycielem? To jest książka dla Ciebie.


Premiera miała miejsce w listopadzie 2014 roku. Wydawca: Edgard

Coś o autorze:
Autor dr Ross W. Greene ma ponad 20 lat doświadczenia w pracy na wydziale psychiatrii w amerykańskiej szkole medycznej Uniwersytetu Harvarda. Praktyka i badania naukowe pozwoliły mu opracować rewolucyjną metodę rozwiązywania problemów z dziećmi poprzez współdziałanie. Zakłada ona pełne szacunku i empatii podejście do dziecka, zrozumienie przyczyn jego niepożądanych i trudnych dla otoczenia zachowań oraz aktywną współpracę przy rozwiązywaniu problemów.  Tysiące rozmów z rodzicami tzw. trudnych dzieci doprowadziły autora do przewartościowania tradycyjnych metod wychowawczych, takich jak kary i nagrody, zakazy i nakazy. Dotychczas obowiązującą perspektywę "dziecko jest grzeczne, jeśli chce" zastąpił nowym podejściem "dziecko jest grzeczne, jeśli potrafi".


O samej książce:
Metoda wypróbowana przez 500 000 rodziców!
Twoje dziecko bywa nieposłuszne i zbuntowane, manipuluje innymi, domaga się wyłącznej uwagi? Jesteś zmęczony ciągłym testowaniem granic, dąsami oraz krzykiem i agresją? Odłóż na bok kary, nagrody i zakazy - naucz dziecko samodzielnego rozwiązywania problemów i radzenia sobie z emocjami.
Poznaj metodę rozwiązywania problemów poprzez współdziałanie, sprawdzoną w wielu rodzinach i szkołach na świecie. Współpracując z dzieckiem, nauczysz je umiejętności, których najbardziej mu brakuje: dostosowywania się, tolerowania frustracji i rozwiązywania problemów. Dziecko nie zachowuje się źle celowo, ono po prostu nie zna innego sposobu i potrzebuje twojej pomocy, aby nauczyć się reagować inaczej. Z tą książką nauczysz je pozytywnie reagować na codzienne sytuacje i wzmocnisz jego pewność siebie.
Bestseller dla rodziców dzieci w każdym wieku!
Dlaczego książka trafia w SAMO SEDNO?
- zawiera przydatny w pracy z dzieckiem formularz analizy trudności i nierozwiązanych problemów oraz konkretny plan działania wraz ze wskazówkami
- kładzie nacisk na faktyczne przyczyny niepożądanych zachowań u dziecka, a nie skupia się tylko na objawach
- pokazuje na przykładach wybranych rodzin, jak zastosować metodę działania w praktyce
- uczy, jak przewidywać wybuchy agresji i skutecznie im przeciwdziałaćJa już zdecydowałam się na egzemplarz recenzyjny! Wszak mam w domu czterolatkę :) Może się przydać... Co sądzicie o takiej publikacji?

4 komentarze:

 1. Moim zdaniem takie ksiażki są jak najbardziej potrzebne, a mało jest ich na rynku.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oho, książka jest jak najbardziej dla mnie! Muszę się za nią porozglądać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że takie publikacje mogą być bardzo pomocne, chociaż z drugiej strony czasami (a wręcz zazwyczaj!) ciężko w praktyce zastosować to, co w teorii pięknie brzmi... Ale przecież warto próbować. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdecydowanie coś dla mnie! Dziękuję! :)

  OdpowiedzUsuń

Przeczytałaś/-łeś to co napisałam, napisz co o tym myślisz, będzie mi miło :)

Zastrzegam sobie prawo do usuwania komentarzy anonimowych, obraźliwych i spamu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...