sobota, 9 listopada 2013

Zapowiedź: "Ponad wszystko" Tanis Rideout

Zastanawialiście się kiedykolwiek jak dokładnie wygląda zdobywanie szczytów? Bo przecież to nie tylko ta jedna chwila, o której dowiadujemy się z mediów, kiedy to słyszymy kto i o której godzinie zdobył szczyt góry... Taka wyprawa to ogrom pracy, przygotowań a potem wielka odpowiedzialność za siebie i innych. Ile trudności trzeba pokonać w drodze do upragnionego celu? Co przeżywają bliscy członków wyprawy?

O tym możemy przeczytać w książce Tanis Rideout "Ponad wszystko", która ukazała się 11 października 2013 roku nakładem wydawnictwa Bukowy Las.
Już wkrótce przeczytacie moją recenzję tej powieści.

A oto opis książki: 

<< Rok 1924, światowej sławy wspinacz George Mallory podejmuje trzecią próbę zdobycia Mount Everestu.

Jest bohaterem swoich czasów, nieustraszonym poszukiwaczem przygód obdarzonym niezwykłą sprawnością fizyczną, ogromną pasją i ambicją. Cała Anglia czeka na jego sukces, gdy tymczasem jego żona Ruth musi zmagać się z brzemieniem rozłąki.
W tej pięknie napisanej powieści obraz legendarnej ostatniej wyprawy George’a Mallory’ego przeplata się ze wzruszającym opisem dnia z życia Ruth Mallory, czekającej w ich domu rodzinnym na wiadomość od męża. Opis ogromnego ryzyka himalajskiej wyprawy, ekstremalnie trudnych warunków i zmagań z ludzkimi słabościami kontrastuje tu z portretem trudnego małżeństwa, pełnego wielkiej miłości, ale naznaczonego rozłąką. Czerpiąc z bogatego materiału faktograficznego Tanis Rideout stworzyła wspaniałą, ponadczasową opowieść o obsesyjnym pragnieniu i rozdarciu wewnętrznym oraz o tym, jak wiele człowiek potrafi poświęcić w imię honoru, sławy i miłości. >>


Kto miałby ochotę na taką lekturę?  Ręka do góry!

7 komentarzy:

 1. Mam małe obawy, ale jestem jej ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wrócę tu za kilka dni, jak skończę lekturę i porównam wrażenia
  OdpowiedzUsuń

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli jak rozumiem czytasz albo masz zamiar. Za kilka dni będzie recenzja :)

   Usuń
 3. Chętnie podnoszę rękę i się zgłaszam :-) Będę czekać na Twoją recenzję

  OdpowiedzUsuń

Przeczytałaś/-łeś to co napisałam, napisz co o tym myślisz, będzie mi miło :)

Zastrzegam sobie prawo do usuwania komentarzy anonimowych, obraźliwych i spamu.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...