Strony

piątek, 3 lipca 2020

Podsumowanie mojego czytelnictwa - czerwiec 2020




Czerwiec był dla mnie miesiącem trudnym, ciężkim i mega zajętym, dlatego wcale nie dziwi mnie, że przeczytałam tylko 7 książek, w tym jedna dla dzieci.

Choć nie narzekam jakoś bardzo :)

A jak Wam poszło?





Liczba przeczytanych książek7
Liczba przeczytanych stron:    2 496

Co w przeliczeniu na dni daje  83  strony dziennie.
Liczba stron przeczytanych w 2020: 18 732
E-booki w 2020: 5



W ramach wyzwań:

Abecadło z pieca spadło - 1
Mini Czelendż 5 - 0
Pod hasłem - 2
Wyzwanie LC - 1
Zatytułuj się 3 - 1
 
52 książki  - 7
Dla dzieci  - 1
E-booki - 0





Przeczytałam w tym miesiącu:    

"Zagadka ducha Chopina" Marta Guzowska - pełna znaków zapytania i ciekawych informacji opowieść, której akcja toczy się w Żelazowej Woli. Książkę polecam dzieciom, lecz chętnie sięgnie po nią również niejeden przedstawiciel starszego pokolenia (tzw. Dorosły). Autorka w ciepły, intrygujący, ciekawy i zabawny sposób opisuje wyprawę do muzeum, która na pewno nie będzie nudna. Nie mogę doczekać się na kolejny tom!

"Zawsze w porę" Agnieszka Krawczyk - przepiękna opowieść o mieszkańcach spokojnego miasteczka, które wcale nie wyróżnia się od innych - zdarzają się różne historie miłosne, zdrowotne, korupcyjne czy pełne pasji. Bohaterowie mają marzenia, talenty oraz odwagę w poznawaniu innych. Jest to historia o lęku przed nieznanym, spełnianiu oczekiwań, emocjach oraz tęsknocie za beztroskim dzieciństwem. Powieść pełna jest obojętności, niesprawiedliwości, rozczarowań, niechęci, zdrady, nieszczerości czy samotnym macierzyństwie, ale pokazuje też, że po każdym sztormie wychodzi słońce. Gorąco polecam!

"Obserwatorka" Alicja Sinicka - jest świetnym dreszczowcem, w którym przeplatają się ciekawość, ból, szok i panika, niepokój, pragnienie akceptacji oraz bezsilność. Kłamstwa mierzą się z prawdą, bohaterowie mierzą się z przeszłością, przerażeniem oraz wyrzutami sumienia. W ich sumieniach odzywają się grzechy sprzed lat, zmarnowany czas, uzależnienia oraz samookaleczanie z powodu bezsilności. Strach i napięcie wzrasta, by finalnie Was zaskoczyć i porazić - gorąco polecam!

"Kolacja z Tiffanym" Agnieszka Lingas-Łoniewska - opowieść o więzi, walce z przeznaczeniem, zazdrości, poświęceniu, zaskoczeniu i miłości, spłacie długu, marzeniach, śmiertelnym niebezpieczeństwie oraz głosie rozsądku. Jest to historia przepełniona złością, żalem, rozczarowaniem a bohaterowie najczęściej "mówią" wzrokiem. Lecą iskry, latają motyle, jest też zamaskowany mężczyzna, broń i włoskie porachunki. Gorąco polecam!

"W blasku słońca" Magdalena Kordel - pozytywna i ciepła opowieść o tym, że aby znaleźć miłość i szczęście, trzeba czasami zejść z utartych szlaków i powędrować zarośniętymi oraz krętymi ścieżkami; przeskoczyć murek, otworzyć dawno nie używaną furtkę czy przestawić łóżko z dawną przyjaciółką. To historia o kłopotach, które dzielone na dwoje są lżejsze i łatwiejsze do udźwignięcia a gdy wyrzucimy z siebie smutki, następny poranek budzi się bardziej słoneczny. W tej optymistycznej fabule z poczuciem bezpieczeństwa, tolerancją, szczerością i ekscytacją nie zabrakło też łyżki dziegciu - traumy, pustki, wyrzutów sumienia, lęku, samotności czy cierpienia. Idealna książka na rozpoczynające się właśnie lato - polecam!

"Wielbiciel" Max Czornyj - kolejny wyśmienity thriller psychologiczny, który wyszedł spod 'pióra' Maxa Czornyja. Nie brakuje w nim tajemnic, szantażu, obsesji, różnych odmian śmierci czy zaskoczeń. Książka uwypukla wady polskiego społeczeństwa a dokładniej jego jednostek, ich walkę o zdrowie, życie i przyszłość, co jest trudne, gdy przeszłość dopada w najmniej spodziewanym momencie. W thrillerze znajdziemy potrzebę niezależności, instynkt, wątpliwości, cenę wolności i upokorzeń czy tuszowanie afer w polityce. Polecam!

"Echo milczenia" Kasia Magiera - bardzo ciekawie poprowadzony, pełny zwrotów akcji, niespodzianek kryminał, w którym nie brakuje również zmowy milczenia czy intrygującego finału. Doskonały debiut, z jedynie niewielkimi zastrzeżeniami, zapadnie mi na długo w pamięci. Kreacja ciekawych bohaterów, napięcie, szok, zdrady, aborcje, adopcje, autyzm, tajemnice aż po grób czy poczucie porażki - to wszystko sprawia, że nie można oderwać się od książki. A kiedy dorzucić do tego zestawu jeszcze złe czy niemoralne wybory, kary od losu, zniszczone marzenia i wielkiego bohatera, czyli geniusza zbrodni otrzymujemy wyborną lekturę. Polecam!





Filmy:

"Prawo zemsty" (2009) - 6/6

8 komentarzy:

  1. Gratuluję bardzo dobrego wyniku czytelniczego. Mnie udało się przeczytać 6 książek. 😊

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo dziękuję :) Czyli nasze wyniki są mocno zbliżone :) Gratki i dla Ciebie!

      Usuń
  2. Eee, tam. 7 książek to nie taki znowu zły wynik. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. To jesteś trzecią osobą, która w czerwcu mniej przeczytała niż zwykle.
    Ważne, ze czytamy i książki rozsławiamy.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Czyli małe stadko :) Widać czerwiec faktycznie dał w kość wielu osobom.
      Otóż to, ważne że ponosimy średnią :)
      Zaczytanego!

      Usuń

Przeczytałaś/-łeś to co napisałam, napisz co o tym myślisz, będzie mi miło :)

Zastrzegam sobie prawo do usuwania komentarzy anonimowych, obraźliwych i spamu.